19:32 08.10.2019

Рада підприємців при Кабміні просить президента ветувати законопроект про єдиний рахунок для податків через тютюнові поправки

2 хв читати
Рада підприємців при Кабміні просить президента ветувати законопроект про єдиний рахунок для податків через тютюнові поправки

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України звернулася з проханням до президента Володимира Зеленського накласти вето на законопроект про впровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (№1049), оскільки він позбавляє підприємства права встановлювати ціни на тютюнові вироби.

Як зазначила рада в листі до президента, спікера парламенту Дмитра Разумкова та прем'єр-міністра Олексія Гончарука, ухвалений 4 жовтня у другому читанні законопроект містить норму про позбавлення підприємств права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби та впровадження примусового розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку.

Цю норму передбачає восьма поправка, авторство якої належить народним депутатам Олександру Дубінському й Олександру Юрченку ("Слуга народу"). Її внесено з порушенням регламенту, вона не пов'язана зі змістом законопроекту, не узгоджується з зобов'язаннями України в рамках ГАТТ/СОТ та суперечить законодавству України, наголошує рада.

На думку ради, обмеження підприємств із ціноутворення є антиконкурентними та призведуть до зростання середньої ціни сигарет на 18%, або на 7 грн за пачку додатково до подорожчання через збільшення акцизного податку на 20% з 2020 року (6 грн за пачку), як це передбачає Податковий кодекс.

"Водночас зазначений розподіл не поширюватиметься на виробництво сигарил, сигар і тютюну для самокруток, унаслідок чого відбудеться суттєве обмеження і між виробниками та імпортерами, і між підприємствами роздрібної торгівлі", - зазначає рада в листі, наголошуючи на можливості потенційного зростання нелегального ринку тютюнових виробів.

Як повідомлялося, парламент ухвалив цей законопроект у другому читанні 4 жовтня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ дозволив з 1 вересня усім банкам приймати та передавати для дослідження в центробанк сильно зношені банкноти

Група DCH гарантує збереження і розвиток виробничої бази "Мотор Січі", її технологій і прав інтелектуальної власності

ЄБА виступила категорично проти президентського законопроекту про підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн

Term of pretrial investigation in Rotterdam+ case expires on Aug 8, SAPO suspends investigation – DTEK

Мінцифри й "Укрпошта" співпрацюватимуть для доступності державних послуг

"Київхліб" закрив на карантин лише пекарню, де зафіксовано спалах COVID-19

Ярославський заявляє про силовий тиск у зв'язку з операцією щодо "Мотор Січ" і просить президента Зеленського втрутитися

"Укрзалізниця" розробила програму підвищення безпеки перевезень у пасажирських поїздах

Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем

"Нова пошта" відкриє восени сортувальний центр поблизу Харкова на 15 тис. посилок/годину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА