19:32 08.10.2019

Рада підприємців при Кабміні просить президента ветувати законопроект про єдиний рахунок для податків через тютюнові поправки

2 хв читати
Рада підприємців при Кабміні просить президента ветувати законопроект про єдиний рахунок для податків через тютюнові поправки

Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України звернулася з проханням до президента Володимира Зеленського накласти вето на законопроект про впровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (№1049), оскільки він позбавляє підприємства права встановлювати ціни на тютюнові вироби.

Як зазначила рада в листі до президента, спікера парламенту Дмитра Разумкова та прем'єр-міністра Олексія Гончарука, ухвалений 4 жовтня у другому читанні законопроект містить норму про позбавлення підприємств права самостійно визначати ціни на тютюнові вироби та впровадження примусового розподілу доходів від реалізації тютюнових виробів між учасниками ринку.

Цю норму передбачає восьма поправка, авторство якої належить народним депутатам Олександру Дубінському й Олександру Юрченку ("Слуга народу"). Її внесено з порушенням регламенту, вона не пов'язана зі змістом законопроекту, не узгоджується з зобов'язаннями України в рамках ГАТТ/СОТ та суперечить законодавству України, наголошує рада.

На думку ради, обмеження підприємств із ціноутворення є антиконкурентними та призведуть до зростання середньої ціни сигарет на 18%, або на 7 грн за пачку додатково до подорожчання через збільшення акцизного податку на 20% з 2020 року (6 грн за пачку), як це передбачає Податковий кодекс.

"Водночас зазначений розподіл не поширюватиметься на виробництво сигарил, сигар і тютюну для самокруток, унаслідок чого відбудеться суттєве обмеження і між виробниками та імпортерами, і між підприємствами роздрібної торгівлі", - зазначає рада в листі, наголошуючи на можливості потенційного зростання нелегального ринку тютюнових виробів.

Як повідомлялося, парламент ухвалив цей законопроект у другому читанні 4 жовтня.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд підтримує скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку в законопроекті №1049

Ініціативи Ради НБУ з розширення своїх повноважень не є колегіальним рішенням

Немає жодних підстав для повернення ПриватБанку колишнім акціонерам, якими не були б рішення судів

Держбюджет у вересні отримає на 3,5 млрд грн більше від ПДВ, ніж торік - Сергій Верланов

Кабмін України підвищить прогноз зростання ВВП у 2020 році до 3,7%

Україна не змогла оскаржити у Верховному суді РФ рішення про компенсацію "Татнафті" $112 млн у справі "Укртатнафти"

Апеляційний суд Лондона зобов'язав екс-власників ПриватБанку до 12 листопада сплатити витрати банку в 10,9 млн фунтів стерлінгів

Консервативна оцінка уряду передбачає зростання ВВП за три роки на 12%, оптимістична - на 17,8%

Інвестиції в електропоїзди у Дніпропетровській і Запорізькій областях можуть становити EUR149 млн

"Нафтогаз" не штрафуватиме ОСББ за недобір і перебір газу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА