Інтерфакс-Україна
13:29 09.10.2019

Найбільші гравці тютюнового ринку розглядають можливість закриття фабрик через регулювання торговельної націнки на їхні товари

2 хв читати
Найбільші гравці тютюнового ринку розглядають можливість закриття фабрик через регулювання торговельної націнки на їхні товари

"Філіп Морріс Україна", "Бритіш Американ Тобакко Україна", JTI та "Імперіал Тобакко" розглядають можливість скорочення виробництва та подальшого закриття фабрик на території України через ухвалення Верховною Радою законодавчої норми про державне регулювання торговельної націнки на їхні товари.

"Факт ухвалення цього закону спричинить серйозні наслідки для галузі. Це відсутність перехідного періоду і механізмів імплементації. Найближчим часом це наражає наш бізнес на ризики. Ми будемо змушені розглянути питання виробництва нашої продукції на інших фабриках, оскільки ми навіть не до кінця розуміємо, як виконувати цей закон", - сказав генеральний директор групи "Бритіш Американ Тобакко Україна" Саймон Уелфорд під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Він пояснив, що ухвалений у другому читанні законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування встановлює фіксовану маржу для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% та 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

Як зазначив генеральний директор "Імперіал Тобакко" в Україні Растіслав Чернак, такі законодавчі ініціативи можуть спричинити збільшення обсягів нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%. При цьому він додав, що за останні три роки обсяг "тіньового" тютюнового ринку зріс приблизно всемеро, і це щороку коштувало держбюджету 5 млрд грн.

Водночас Чернак спрогнозував скорочення обсягів виробництва сигарет на 25%. "Таке падіння на 25%, за нашими підрахунками, коштуватиме держбюджету близько 7 млрд грн. Тому ми закликаємо Верховну Раду переглянути законопроект №1049 і вилучити з нього поправку, яка встановлює регулювання торговельної націнки. Ми звертаємося з проханням, щоб в Україні запрацював прозорий законотворчий процес разом із відкритим діалогом з найбільшими інвесторами. А такі значні зміни до оподаткування змушують нас переглянути наш бізнес в Україні", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА