Економіка

ЄБРР розглядає нову програму фінансування розвитку ВДЕ в Україні у рамках "зелених" аукціонів

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає можливість надання Україні нової програми фінансування підтримки розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) у рамках запланованої до запуску у 2020 році системи "зелених" аукціонів, повідомила старший банкір департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єрьоміна під час спілкування з журналістами в Києві у вівторок.

"Це буде нова програма. Ми сподіваємося, що там буде триваліша підтримка (остання програма покривала два роки). Сподіваємося також, що під аукціони ми виділимо великі обсяги коштів, хоча це залежатиме від того, як українська сторона визначить квоти (підтримка для різних видів ВДЕ - ІФ) у рамках аукціонів", - сказала вона після круглого столу "Нові виклики для української відновлюваної енергетики у разі змін умов державної підтримки" в Києві у вівторок.

Єрьоміна також зазначила, що нині ЄБРР уже виділив грантове фінансування на надання українській стороні консультантів, які сприятимуть Міністерству енергетики та захисту довкілля й іншим залученим відомствам у підготовці до впровадження нової системи підтримки ВДЕ.

Коментуючи раніше оприлюднений на сайті ЄБРР проект додаткового фінансування в сумі EUR200 млн у рамках програми USELF (Ukraine Sustainable Energy Lending Facility), вона додала, що у разі її затвердження значну частину коштів буде спрямовано на фінансування ВДЕ-проектів за "зеленим" тарифом, що надійшли раніше.

"Фактично ця програма розрахована на проекти, які до нас надійшли раніше, а також на забезпечення плавного переходу до аукціонів, щоб не було негативних сигналів інвесторів", - підсумувала вона.

Як повідомлялося, у квітні 2019 року Верховна Рада ухвалила закон 2712-VIII, яким з 2020 року вводяться "зелені" аукціони і закріплюється обов'язкова участь у них інвесторів сонячних електростанцій (СЕС) потужністю понад 1 МВт і вітроелектростанцій (ВЕС) більш як 5 МВт (або одна турбіна). Закон замінює систему держпідтримки об'єктів альтернативної енергетики у вигляді "зеленого" тарифу системою "зелених" аукціонів, у рамках якої підтримку держави отримуватиме інвестор, що запропонував на аукціоні найменший тариф на е/е, вироблювану об'єктом.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ