Інтерфакс-Україна
19:53 15.10.2019

Зеленський ініціює запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП усіх категорій, окрім "ризикових"

2 хв читати
Зеленський ініціює запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП усіх категорій, окрім "ризикових"

Президент України Володимир Зеленський ініціює запровадження мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців (ФОП) усіх категорій, окрім "ризикових", терміном на два роки, повідомляється на офіційному сайті глави держави у вівторок.

"Таким чином глава держави відгукнувся на заклики представників малого бізнесу, які вийшли з протестами проти законів "Про внесення змін до закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" та "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг", що запроваджують електронний чек", - йдеться в повідомленні.

В Офісі президента України відбулися консультації з експертами, представниками підприємців, народними депутатами - співголовами міжфракційного депутатського об'єднання "За ФОП" і представниками Кабінету Міністрів з метою формування спільної позиції щодо політики стосовно малих підприємців.

Заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів зазначає, що згадані закони спрямовані не проти ФОП, а проти великого бізнесу, який оформляє свою діяльність як група ФОП, тим самим зменшуючи обсяг сплати податків. Вона пояснила, що електронні чеки для ФОП запроваджуються лише з 2021 року, "тому ті, хто лякає малих підприємців штрафами за невидачу електронного чека вже з нового року, просто вводять людей в оману або відверто маніпулюють".

"ФОП фактично гарантована незмінність умов ведення бізнесу. А народні депутати з об'єднання "За ФОП" уже готують законодавчі ініціативи щодо захисту інтересів малих підприємців. Зокрема, вони працюватимуть над переведенням в електронну форму звітності для ФОП, спрощенням податкового адміністрування та іншими законодавчими ініціативами", - пояснила Ковалів.

Зі свого боку Зеленський зазначив, що умови ведення бізнесу для малих підприємців необхідно покращувати, тому доручив запровадити мораторій на перевірки ФОП "для всіх категорій, окрім ризикових, на зразок ювелірного бізнесу", йдеться в повідомленні. Президент також виступив за те, щоб протягом першого року дії закону відповідальність за неправильне ведення звітів була пом'якшена.

Також Державна податкова служба має надати всім охочим уже з 1 січня 2020 року додаток для електронних чеків для безкоштовного тестування. За словами глави держави, це необхідно для того, щоб підприємці встигли пристосуватися до змін у законодавстві.

Зеленський запропонував створити Координаційну раду малих підприємців для опрацювання пропозицій з покращення умов для бізнесу, що дасть змогу полегшити умови ведення бізнесу для малих підприємців й водночас сприятиме ефективній боротьбі з тими великими компаніями, які використовують спрощену систему оподаткування для ухилення від сплати податків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА