Інтерфакс-Україна
11:55 17.10.2019

Бюджети розвитку місцевих громад зросли у 67 разів із 2014 року

2 хв читати
Бюджети розвитку місцевих громад зросли у 67 разів із 2014 року

Заступник міністра фінансів України Геннадій Пліс констатує, що бюджети розвитку місцевих громад із 2014 року зросли у 67 разів.

"Що стосується фінансового ресурсу, у 2014 році місцеві бюджети мали надходження 70 млрд грн, зараз за планом вони мають 266 млрд грн, але ми впевнені, що буде більше. Темпи зростання бюджетів громад швидші, ніж темпи зростання державного бюджету", - сказав Пліс на прес-брифінгу на тему: "Презентація результатів оцінки фінансового управління 75 громад - партнерів USAID DOBRE" у четвер у Києві.

Водночас, за його словами, із 102 млрд грн видатків розвитку громад станом на минулий місяць було освоєно лише 32%. Що стосується Фонду регіонального розвитку, то із 7,7 млрд грн було освоєно лише 950 млн грн, а Фонду соціально-економічного розвитку - із 4,5 млрд грн було освоєно лише 800 млн грн.

"Беручи до уваги все це, ми говоримо, що грошей більше, ніж достатньо", - додав Пліс.

Заступник міністра наголосив, що бюджети розвитку місцевих громад зросли у 67 разів із 2014 року.

"Коли ми заходимо і робимо цей звіт, цю оцінку, ми дивимося на всі системи та практики фінуправління та бюджетування у громадах. І коли вони отримують цю інформацію, вони можуть розробляти план дій, як саме зробити поліпшення", - сказав директор Програми USAID/DOBRE Беррі Рід, представляючи звіт.

За результатами аналізу оцінювання фінуправління в ОТГ було виявлено низку проблем, які властиві більшості громадам. Так, зазначається, що громадам необхідно працювати над: удосконаленням планових і стратегічних документів, а також місцевих програм; удосконаленням адміністративного управління; підвищенням прозорості та посилення участі населення в управлінні громадою; адмініструванням податкових та неподаткових надходжень; оптимізацією витрат бюджетів; урегулюванням закупівельної діяльності; поглибленням роботи над управлінням активами громад.

Аналіз фінуправління у 28 громадах третьої хвилі здійснювався у жовтні-червні 2018 року. У 2017-2018 роках також здійснювався аналіз ще 47 громад першої та другої хвилі, з якими співробітництво із DOBRE було розпочато раніше.

Як повідомлялося, у жовтні 2016 року Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) запустило в Україні програму "Децентралізація приносить кращі результати і ефективність" (DOBRE) з бюджетом у $50 млн.

DOBRE - п'ятирічна програма USAID, метою якої є підтримка ефективного управління об'єднаних громад; допомога конструктивної взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління; прозорість і якісне надання послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Система страхування воєнних ризиків може запрацювати досить швидко після прийняття відповідного законопроєкту

"Інтерпайп" нарощує присутність на ринку Близького Сходу та Північної Африки

Бюджетні надходження від військового збору в І кв.-2025 виросли в 3,7 раза

Підприємці легпрому просять Зеленського втрутитися в ситуацію щодо тиску правоохоронців на користь імпортерів

Україна залучить $84 млн від Світового банку в межах проєкту HOPE

Кількість платників податків-членів Клубу білого бізнесу зменшилась на 55 в Ікв.-2025

"Нафтогаз" має на зиму сценарій з обмеженням споживання, але навряд чи допустить його – член НР Бойко

Споживання е/е продовжує знижуватися протягом тижня в умовах профіциту потужності СЕС – "Укренерго"

Ferrexpo констатує збільшення блокування відшкодування ПДВ через санкції до Жеваго і дистанціюється від головного акціонера

Потрібно швидко прийняти закон про компенсацію різниці в тарифах для отримання "Нафтогазом" коштів на закупівлю ресурсу – Герус

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА