Інтерфакс-Україна
17:03 17.10.2019

Невизначеність із транзитом російського газу підвищила інтерес до закачування в українські ПСГ - голова ОГТСУ

2 хв читати
Невизначеність із транзитом російського газу підвищила інтерес до закачування в українські ПСГ - голова ОГТСУ

Невизначеність із транзитом російського газу підвищила інтерес до його закачування в українські підземні сховища (ПСГ), констатував генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон.

За його словами, на сьогодні в українських ПСГ у режимі "митний склад" міститься 2,32 млрд куб. м газу нерезидентів країни.

"Це означає приблизно 620 млн грн із ПДВ додаткового доходу для "Укртрансгазу" і, відповідно, значні додаткові надходження до бюджету. Я особисто не очікував, що в перший рік ми досягнемо таких результатів, мої плани були набагато скромніші. Але треба зазначити, що ситуація з невизначеністю продовження транзиту значно підвищила інтерес до ПСГ в усій Європі, включно з Україною", - написав він на своїй сторінці в Facebook.

Він нагадав, що до 2014 року ПСГ України переважно користувалися НАК "Нафтогаз України" і місцеві трейдери. Ситуацію вдалося змінити після реалізації поставленого завдання зробити роботу з українськими ПСГ зрозумілою та привабливою і для зарубіжних трейдерів. Було розроблено та ухвалено кодекс ПСГ, що відповідає передовим європейським практикам.

"Паралельно ми шукали можливість створити привабливі умови для нерезидентів, щоб залучити додаткові обсяги газу на зберігання в наші ПСГ. Ідею створення "митного складу" ми запозичили в угорського оператора ПСГ", - зазначив Макогон.

"Я як керівник "ОГТСУ" вже не займаюся цим видом діяльності, але ми, звісно, продовжимо активну співпрацю між операторами ГТС і ПСГ для задоволення потреб наших спільних замовників. Упевнений у світлому майбутньому українських ПСГ не лише як важливого елемента енергетичної безпеки Європи, а і як складової частини регіонального газового хаба", - резюмував він.

Як повідомлялося, в середині квітня 2019 року Україна внесла зміни до Кодексу ГТС, що передбачають, зокрема, створення нової послуги "транспортування на короткі дистанції". Послуга дає змогу трейдерам завозити газ для закачування в українські підземні сховища.

До системи 12 підземних сховищ "Укртраснгазу" входять Більче-Волицько-Угерське ПСГ місткістю 17,05 млрд куб. м, Угерське - 1,9 млрд куб. м, Дашавське - 2,15 млрд куб. м, Опарське - 1,92 млрд куб. м, Богородчанське - 2,3 млрд куб. м, Червонопартизанське - 1,5 млрд куб. м, Солохівське - 1,3 млрд куб. м, Олишівське - 0,31 млрд куб. м, Пролетарське - 1 млрд куб. м, Кегичівське - 0,7 млрд куб. м, Краснопопівське - 0,42 млрд куб. м, Вергунське - 0,4 млрд куб. м.

"Укртрансгаз", 100% якого належить НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною місткістю 31 млрд куб. м.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА