Інтерфакс-Україна
14:56 21.10.2019

Партнерські перевірки АЕС України з 2022 року здійснюватиме паризький центр WANO замість московського

2 хв читати
Партнерські перевірки АЕС України з 2022 року здійснюватиме паризький центр WANO замість московського

Партнерські перевірки атомних електростанцій України з 2022 року здійснюватиме паризький центр Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують АЕС (ВАО АЕС, WANO), замість московського.

Відповідно до прес-релізу НАЕК "Енергоатом", меморандум про взаєморозуміння і співпрацю між компанією і паризьким центром WANO підписано під час Генеральної асамблеї асоціації, що відбувається у Лондоні 20 жовтня.

Підписання документа пройшло з ініціативи компанії.

У НАЕК нагадують, що партнерські перевірки є головним інструментом діяльності WANO, спрямованої на підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій світу. Партнерська перевірка завжди здійснюється з ініціативи приймаючої сторони, а її результатом є конфіденційний звіт, де відображено і сильні сторони роботи атомної станції, і сфери виробничої діяльності, що потребують поліпшень із метою приведення їх у відповідність до кращої світової практики. Звіт передається тільки станції, що перевіряється, і експлуатуючій організації, до складу якої входить АЕС.

WANO (World Association of Nuklear Operators) створена 1989 році компаніями, які експлуатують атомні станції, з метою підвищення безпеки та надійності експлуатації АЕС шляхом обміну досвідом та напрацюваннями. В рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми.

"Енергоатом", оператор усіх чотирьох діючих АЕС України з 15 енергоблоками ВВЕР, із травня 1997 року є колективним членом Московського центру ВАО АЕС, одного з чотирьох регіональних центрів асоціації (Атланта, Париж, Москва і Токіо).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

DIM вікрив продажі комплексі The One

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА