18:38 21.10.2019

Банки демонструють рекордний із 2015 року оптимізм зростання кредитів і депозитів

2 хв читати
Банки демонструють рекордний із 2015 року оптимізм зростання кредитів і депозитів

Українські банки поліпшили очікування зростання кредитування і припливу депозитів у наступні 12 місяців, констатуючи незначне збільшення валютного ризику та зниження - кредитного, такі результати опитування про умови банківського кредитування на IV квартал 2019 оприлюднив Національний банк України (НБУ).

"Більшість опитаних фінансових установ переконані, що попит на кредити малим і середнім підприємствам (МСП) та споживчі кредити і надалі зростатиме. Водночас згідно з очікуваннями банків кредитні стандарти пом’якшаться для усіх видів корпоративного кредитування та, хоч і несуттєво, – для споживчого кредитування населення", - зазначає центробанк.

Згідно зі звітом, 74% респондентів прогнозують збільшення портфеля корпоративних і роздрібних кредитів. При цьому перспективи відновлення корпоративного кредитування вони оцінили вище, ніж за всю історію спостережень із 2015 року - 53%.

Згідно зі звітом, рекордна кількість банків очікує приплив депозитів і підприємств - 53%, і фізосіб - 62%.

Оцінки процентного та операційного ризику, а також ризику ліквідності залишилися колишніми.

За оцінкою банків, у III кварталі 2019 року збільшився попит населення на споживчі кредити, юридичних осіб - на короткострокові кредити, а також на кредити МСП на тлі зниження їх вартості. Причиною зростання попиту бізнесу на кредити залишаються його потреби в оборотному капіталі та коштах для інвестицій, зазначається у звіті.

Згідно з опитуванням, в III кварталі спостерігалася висока конкуренція серед банків і небанківських фінансових установ за позичальників юросіб і фізосіб. Одночасно стандарти для позичальників МСП залишилися м'якими. Центробанк додав, що окремі банки відзначили вплив зниження інфляційного тиску та зростання платоспроможності споживачів на ослаблення внутрішніх вимог і критеріїв відбору позичальників у споживчому сегменті.

Опитування проводилося з 19 вересня до 10 жовтня 2019 року серед кредитних менеджерів 50 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 99%.

Як повідомлялося, НБУ оприлюднює "Опитування про умови банківського кредитування" щоквартально, метою якого є покращення розуміння стану і тенденцій розвитку кредитного ринку Нацбанком та учасниками банківського сектору.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА