15:26 22.10.2019

Кабмін встановив 2% мита на імпорт електроенергії з Російської Федерації - Герус

2 хв читати
Кабмін встановив 2% мита на імпорт електроенергії з Російської Федерації - Герус

Кабінет Міністрів України встановив 2% мита на імпорт електроенергії з Росії, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

"Це вже сьогодні діє - таке мито на імпорт із РФ встановлено у розмірі 2%", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю інформаційному агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, українська влада продовжить моніторинг потоків імпортованої електроенергії до країни, і втрутиться у разі перевищення 5%-го порогу загального обсягу споживання з одного джерела.

Герус зазначив, що нині імпорт електроенергії з РФ становить менше 1% загального обсягу споживання, і це не становить жодної загрози для енергобезпеки України.

"Цей обсяг жодної загрози нам не несе, він у межах похибки. Якщо згадати 2015 рік, то там комерційний імпорт російської електроенергії був більше ніж 1000 МВт. Це у десять разів більше, ніж зараз. Питання моніторингу - виставити якісь маркери, вище яких ми не допускаємо імпорт, і виставити механізми, які працюватимуть", - сказав голова профільного комітету Верховної Ради.

Герус також переконаний, що імпорт електроенергії з Білорусі, який може зрости у 2020 році у зв'язку з введенням в експлуатацію Білоруської АЕС, жодним чином не вплине на діяльність українського "Енергоатому".

"Міждержавний перетин Україна-Білорусь 900 МВт, потужність імпорту - близько 300 МВт, в опалювальний сезон вона може зрости, можливо, ще на 200 МВт. Новий блок АЕС - це вже наступного року. Ми обговорювали ситуацію з "Енергоатомом", і якщо цей імпорт буде їм шкодити – вживатимемо заходів. Хоча навряд чи він може нашкодити, тому що "Енергоатом" на ринку виграє будь-яку конкуренцію, оскільки імпорт зараз здійснюється за ціною 1,4 грн/кВт год, що вдвічі вище за ціну "Енергоатому", - резюмував він.

Як повідомлялося, Україна 1 жовтня 2019 року відновила комерційний імпорт електроенергії з РФ. Імпорт рівним графіком потужністю 100 МВт здійснювало ТОВ "Юнайтед Енерджі".

Комерційний імпорт електроенергії в Україну з РФ востаннє здійснювався у 2015 році за укладеним між ДПЗД "Укрінтеренерго" і ВАТ "Інтер РАО" договором для подальшого її передання в окупований Крим. Контракт діяв протягом 2015 року та передбачав рівномірний графік постачань об'ємом до 1,5 гВт. Надалі його не було продовжено.

Україна у 2014 році імпортувала 178 млн кВт год електроенергії з Росії, у 2015 року - 2 млрд 295,9 млн кВт год. Останніми роками комерційний імпорт електроенегії з РФ в Україну не здійснювався, були лише невеликі технологічні перетоки, пов'язані з паралельною роботою ОЕС України з енергосистемами суміжних країн (враховується за контрактами ДП "Енергоринок").

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна має намір утриматися від великої приватизації на період кризи

Кабмін України на 2020р погіршив прогноз інфляції до 8,7% і прогноз середньорічного курсу до 29,5 грн / $ 1

Кабмін спростив отримання допомоги з безробіття на період карантину

Кабмін у змінах до держбюджету зберіг 60% фінансування Держкіно і знайшов кошти на часткове фінансування Інституту книги

Кабмін має намір до кінця року на 30% зменшити оплату праці керівникам і членам наглядової ради держпідприємств

Кабмін має намір зберегти в повному обсязі фінансування для аграріїв і фермерів

Кабмін пропонує зменшити на 4% фінансування Міносвіти

"ДТЕК Енерго" має намір реструктуризувати борг за єврооблігаціями і банківськими кредитами

Французька CMA CGM продала частку в контейнерному терміналі в Одесі Terminal Link

Загалом від МВФ плюс Всесвітній банк і ЄБРР Україна може отримати мінімум $ 10 млрд, також тривають переговори з окремими країнами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА