Інтерфакс-Україна
19:15 22.10.2019

Україна вивчає можливість відродження проекту СПГ-термінала

2 хв читати
Україна вивчає можливість відродження проекту СПГ-термінала

Україна намагається реанімувати проект з будівництва першого в країні СПГ-термінала в Одеській області. Геополітичні бар'єри досі заважали реалізації проекту.

Експерт з інвестицій в енергетику аналітичного центру "Український інститут майбутнього" і колишній член українського парламенту Наталія Кацер-Бучковська сказала "Інтерфаксу" в кулуарах саміту BNEF в Лондоні у вівторок, що переговори з інвесторами та іноземними компаніями про розробку проекту тривають.

Термінал на базі плавучої регазифікаційної установки (ПРГУ, FSRU) буде розташований в дунайському порту Рені на південному сході України на кордоні з Молдовою.

Кацер-Бучковська додала, що перша черга терміналу матиме потужності до 2 млрд кубометрів на рік з можливістю збільшення до 6 млрд кубометрів.

Україна також може експортувати регазифікаційний СПГ на ринки сусідніх країн, включно з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Болгарією, Румунією і Молдавією, використовуючи існуючі маршрути для доставки російського газу в Євросоюз. За найоптимістичнішими оцінками, український термінал буде введений в експлуатацію не раніше 2025 року.

Основною проблемою залишається маршрут, за яким судна досягатимуть порту, оскільки їм потрібно буде перетнути протоку Босфор і, отже, увійти в виключну економічну зону (ВЕЗ) Туреччини. Зближення між Росією і Туреччиною в останні роки стало додатковою перешкодою для України в її прагненні отримати доступ до цього маршруту. Кацер-Бучковська заявила учасникам BNEF, що українські дипломати шукають рішення цієї проблеми.

Київ спочатку розглядав можливість установки FSRU в порту Південний в Одеській затоці в 2010 році з наміром ввести його в дію в 2016 році. Однак геополітичні обмеження в протоці Босфор і відсутність зацікавленості з боку інвесторів завадили йому продовжити роботу.

НАК "Нафтогаз України" і техаська Frontera зробили спробу відродити проект в 2015 році і підписали меморандум про взаєморозуміння, але пізніше розробка була відкладена на тлі неможливості вирішити проблему з ВЕЗ Туреччини.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Темпи експорту зерна на початку 2025/26 МР у 12 разів нижчі, ніж торік

"Київміськбуд" проведе додаткову емісію акцій з 1 жовтня для залучення 2,56 млрд грн

Ціни на первинному ринку житла Одеси у першому півріччі зросли на 19% – "ЛУН"

Сенс Банк компенсує до 1 млн грн ОСББ і ЖБК Львова на проєкти енергозбереження

Ціни на пшеницю у серпні-вересні можуть досягти $230-240 за тонну

Темпи жнив-2025 відстають від минулорічних у 4,3 раза, жнивують 9 областей

Технічна освіта є питанням нацбезпеки, і бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях –"Метінвест"

НБУ затвердив порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021 р., - думка

Ми у будь-якому випадку прийдемо до розкриття банківської таємниці – Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА