Інтерфакс-Україна
19:15 22.10.2019

Україна вивчає можливість відродження проекту СПГ-термінала

2 хв читати
Україна вивчає можливість відродження проекту СПГ-термінала

Україна намагається реанімувати проект з будівництва першого в країні СПГ-термінала в Одеській області. Геополітичні бар'єри досі заважали реалізації проекту.

Експерт з інвестицій в енергетику аналітичного центру "Український інститут майбутнього" і колишній член українського парламенту Наталія Кацер-Бучковська сказала "Інтерфаксу" в кулуарах саміту BNEF в Лондоні у вівторок, що переговори з інвесторами та іноземними компаніями про розробку проекту тривають.

Термінал на базі плавучої регазифікаційної установки (ПРГУ, FSRU) буде розташований в дунайському порту Рені на південному сході України на кордоні з Молдовою.

Кацер-Бучковська додала, що перша черга терміналу матиме потужності до 2 млрд кубометрів на рік з можливістю збільшення до 6 млрд кубометрів.

Україна також може експортувати регазифікаційний СПГ на ринки сусідніх країн, включно з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Болгарією, Румунією і Молдавією, використовуючи існуючі маршрути для доставки російського газу в Євросоюз. За найоптимістичнішими оцінками, український термінал буде введений в експлуатацію не раніше 2025 року.

Основною проблемою залишається маршрут, за яким судна досягатимуть порту, оскільки їм потрібно буде перетнути протоку Босфор і, отже, увійти в виключну економічну зону (ВЕЗ) Туреччини. Зближення між Росією і Туреччиною в останні роки стало додатковою перешкодою для України в її прагненні отримати доступ до цього маршруту. Кацер-Бучковська заявила учасникам BNEF, що українські дипломати шукають рішення цієї проблеми.

Київ спочатку розглядав можливість установки FSRU в порту Південний в Одеській затоці в 2010 році з наміром ввести його в дію в 2016 році. Однак геополітичні обмеження в протоці Босфор і відсутність зацікавленості з боку інвесторів завадили йому продовжити роботу.

НАК "Нафтогаз України" і техаська Frontera зробили спробу відродити проект в 2015 році і підписали меморандум про взаєморозуміння, але пізніше розробка була відкладена на тлі неможливості вирішити проблему з ВЕЗ Туреччини.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Консорціум державний Ощадбанку та Укрексімбанку набув право власності на ТОК "Гулівер"

Аналітик Concorde Capital оцінює потребу України у зовнішній допомозі в 2025-26рр у $90 млрд щорічно

Щонайменше шість областей України потерпають від посухи

Мережа "Аврора" за I пів.-2025 збільшила виторг на 27,8%

НКЦПФР очікує запуску механізму повернення активів клієнтам "Фрідом Фінанс" за 10 днів

Транш Ukraine Facility уріжуть, бо Київ виконав 13 реформ з 16 - речник ЄК

Вдосконалення НАБУ і САП - не в посиленні політичного контролю, а в підвищенні професійності і прозорості - УКАБ

Асоціація грального бізнесу вітає аудит Рахункової палати й радить більше уваги приділити боротьбі з чорним ринком

Половина суб’єктів грального бізнесу збиткова, виграші у 2024 р. отримали 640 тис. осіб – Рахункова палата

Тарифи на е/е для населення з підвищенням прайс-кепів залишаються незмінними – голова НКРЕКП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА