Інтерфакс-Україна
15:15 23.10.2019

Україна не змогла оскаржити у Верховному суді РФ рішення про компенсацію "Татнафті" $112 млн у справі "Укртатнафти"

2 хв читати

Верховний суд РФ відхилив касаційну скаргу України, в якій оскаржуються рішення судів нижчих інстанцій щодо спору про компенсацію "Татнафті" $112 млн і відсотків у рамках справи "Укртатнафти", йдеться в матеріалах суду.

Україна оскаржувала рішення Арбітражного суду Ставропольського краю, ухвалене в березні 2019 року, і постанову Арбітражного суду Північно-Кавказького округу від 21 червня за тією самою справою.

У скарзі Україна скаржилася на порушення судами норм матеріального та процесуального права.

Водночас у рішенні Верховного суду йдеться: "Підстав для перегляду ухвалених у цій справі судових актів у судовому засіданні Судової колегії з економічних спорів Верховного суду Російської Федерації не встановлено".

"Татнафта" розпочала арбітражний розгляд проти України в 2008 році відповідно до російсько-української угоди про заохочення і взаємний захист інвестицій через ситуацію навколо "Укртатнафти", створеної відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ.

Раніше 18,296% акції "Укртатнафти" належало структурам, близьким до "Татнафти", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафті". Проте в результаті судових розглядів в Україні частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

У 2014 році арбітраж ухвалив рішення на користь "Татнафти" та зобов'язав Україну виплатити російській компанії компенсацію у розмірі $112 млн, а також відсотки. Відтоді Україна в міжнародних судах намагається оспорити це рішення. У 2017 році аналогічне клопотання - про приведення у виконання рішення суду - "Татнафта" подала до Високого суду Лондона, який задовольнив клопотання компанії. У 2018 році королівський суд Лондона відхилив апеляцію України та присудив відшкодувати "Татнафті" судові витрати, в результаті загальна сума відшкодування на користь російської компанії зросла до $146 млн.

З 2017 року представники України і "Татнафти" сперечалися в Московському арбітражному суді про його ефективну юрисдикцію, а також про наявність в України на території РФ майна, яке може бути враховане в рамках стягнення за позовом російської нафтової компанії. "Татнафта" наполягала, що стягнути можна частину будівлі культурного центру України в Москві, яка використовується в комерційних цілях, проте українській стороні вдалося довести, що будівля має дипломатичний імунітет.

Тому справу було передано в ставропольський арбітраж: в цьому регіоні Україна також має майно - санаторій ім. Семашка. У лютому 2019 року Арбітражний суд Ставропольського краю задовольнив заяву "Татнафти" до України про визнання і приведення у виконання рішення іноземного суду, згідно з яким Україна має виплатити компанії $112 млн і відсотки через ситуацію навколо компанії "Укртатнафта". У червні Україна програла спір у касаційній інстанції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА