Інтерфакс-Україна
19:08 23.10.2019

Немає жодних підстав для повернення ПриватБанку колишнім акціонерам, якими не були б рішення судів

3 хв читати
Немає жодних підстав для повернення ПриватБанку колишнім акціонерам, якими не були б рішення судів

У Офісі президента України на зустрічі з послами країн "Великої сімки" (G7) зазначили, що якими не були б судові рішення, підстав для повернення ПриватБанку колишнім акціонерам немає.

"Ухваливши рішення про націоналізацію, держава вклала в ПриватБанк 155,3 млрд грн, що дало змогу зберегти кошти українців. Ми вважаємо, що якими не були б рішення судів, немає жодних підстав для повернення державного ПриватБанку колишнім акціонерам", - йдеться в повідомленні, розміщеному в середу на сайті глави Української держави за підсумками зустрічі.

Співрозмовники також розглянули пріоритети проведення економічних реформ, співпрацю з міжнародними партнерами, міжнародними фінансовими організаціями та судову реформу в Україні.

"Українська сторона проінформувала про пріоритети та подальші кроки щодо ініціатив, спрямованих на економічне зростання та покращення інвестиційного клімату, а також повідомила про те, що проекти законів про незаконне збагачення та анбандлінг НАК "Нафтогаз України"… будуть розглянуті на наступному тижні", - зазначено в повідомленні.

Особливу увагу акцентовано на переговорному процесі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), реформуванні банківського сектору і повернення коштів збанкрутілих банків.

Ця зустріч проводилася за дорученням президента України Володимира Зеленського. У ній взяли участь керівник Офісу президента Андрій Богдан і його заступники Андрій Смирнов та Юлія Ковалів.

Як відомо, Зеленський із 21 до 24 жовтня перебуває з робочим візитом у Японії, де він, зокрема, був присутній на церемонії інтронізації імператора Нарухіто.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% та 16,5748% акцій ПриватБанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом щодо повернення їм акцій ПриватБанку, і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. Тоді ж до списку відповідачів було додано Нацбанк України, НКЦПФР, ПриватБанк, а також зберігачів Укрексімбанк та "Солід Дніпро".

Суддя Господарського суду Києва Людмила Шкурдова 16 жовтня призупинила розгляд позову Коломойського і Triantal Investments про повернення їм акцій до вирішення справи, яка розглядається в суді адміністративної юрисдикції на рівні апеляції про законність націоналізації банку.

Нині сторони провадять також численні інші судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, 14 жовтня у другому спорі між ПриватБанком та екс-власниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк. "Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що банк має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі майже $3 млрд. Судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті", - прокоментував рішення Лондонського суду Мінфін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА