Інтерфакс-Україна
14:55 24.10.2019

Голова "Нафтогазу" вважає неправильною законодавчу заборону приватизувати або віддати в концесію українську ГТС

2 хв читати
Голова "Нафтогазу" вважає неправильною законодавчу заборону приватизувати або віддати в концесію українську ГТС

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв вважає за неправильне включати до законопроекту про відокремлення газотранспортної системи (ГТС) від НАК норму про заборону її приватизації або передачі в концесію.

"Я вважаю цю ідею не просто шкідливою, а кардинально неправильною. Ми, як "Нафтогаз", пропонуватимемо зберегти можливість залучення західного партнера, і на рівень оператора, і на рівень "МГУ", зберігши право за Верховною Радою ухвалювати рішення про вибір такого партнера та про умови входження в це партнерство", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Коболєв наголосив, що ухвалення рішення про можливе партнерство все одно залишається за народними депутатами, тоді як реалізація ініціативи лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко підірве довіру до нової влади з боку міжнародних партнерів.

"У такій ситуації (без законодавчо закріпленої заборони - ІФ) депутати матимуть можливість ухвалити те рішення, яке визнають за потрібне. Не захочуть - не погодять. Кабмін без них цього зробити не зможе. Тому ми наполягатимемо саме на такому варіанті", - зазначив голова НАК.

"А раптом, як говорить Юлія Володимирівна, завтра прийде якась компанія, умовний exxon, і запропонує EUR300 млрд? Ну раптом. А в законі цього немає", - резюмував Коболєв.

Раніше лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко повідомила, що її фракція підтримає законопроект №2239-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з відокремлення діяльності з транспортування природного газу", лише якщо до документа буде внесено норму про збереження газотранспортної системи (ГТС) в державній власності. Загалом Тимошенко підтримала відокремлення ГТС від "Нафтогазу", але вважає, що ГТС необхідно заборонити приватизувати або віддавати в концесію.

"Уже 15 років на ГТС триває полювання, її ніхто не має наміру з EUR300 млрд купувати, але її хочуть присвоїти через управління системи розпорядження прибутком і доходом у 3 млрд доларів", - сказала Тимошенко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

Доходи загального фонду держбюджету в червні-2025 зросли на 63,4% до червня-2024 завдяки дивідендам та ERA

Частка NPL у банківському секторі у червні скоротилась до 27,9% - НБУ

Зростання ВВП за затягування війни уповільниться 2026 р. до 2,4%, оборона потребуватиме ще 775 млрд грн – Бюджетна декларація

Узгоджено ключові принципи, на яких розбудують зону вільної торгівлі між Україною та ЄС - Стефанішина

НБУ обмежив двом КС окремі види фінансових послуг до кінця року

Кабмін прогнозує прискорення зростання ВВП України до 4,5% у 2026 р. та 5% у 2027 р. - Бюджетна декларація

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на суму 5,2 млрд грн через СЕТАМ

Законопроєкт про збільшення видатків держбюджету-2025 на 449 млрд грн зареєстрований в Раді

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА