Інтерфакс-Україна
11:11 28.10.2019

Україна та США обговорять скасування мита на постачання металопродукції до США у рамках Торговельно-інвестиційної ради 1 листопада

2 хв читати
Україна та США обговорять скасування мита на постачання металопродукції до США у рамках Торговельно-інвестиційної ради 1 листопада

Україна на Торговельно-інвестиційній раді Україна-США обговорить питання тарифних і нетарифних бар'єрів у торгівлі, а також співробітництва у галузі цифрових послуг, повідомив торговий представник України - заступник міністра економіки Тарас Качка.

"Засідання буде цілий день, ми різні питання обговорюватимемо, зокрема питання можливих додаткових поступок за тарифами, де вони діють, особливо в частині нещодавно впроваджених заходів з металургії, з секції 232. Обговоримо індивідуальні заходи, антидемпінгові та інші", - сказав Качка під час прес-брифінгу в Києві в понеділок.

США 23 березня 2018 року запровадили 25%-ве мито на імпорт усіх видів сталевої продукції, зокрема походженням з України. Згодом шість країн - Австралія, Аргентина, Бразилія, Південна Корея, Канада та Мексика - добилися їх виключення з-під дії 25%-го мита. Україна також провадила відповідні переговори з Білим домом, проте з низки причин переговорний процес було відкладено.

"Крім того, у нас великий блок питань щодо нетарифних бар'єрів, де нам потрібна сертифікація або визнання документів, що підтверджують можливість доступу на ринок. Це стосується харчової та промислової продукції. І там, і там обидві сторони ставлять дедалі більше питань", - пояснив торгпред України.

Шлях до вирішення багатьох із цих питань лежить через укладення двосторонніх протоколів про визнання сертифікації або повномасштабної угоди, пояснив Тарас Качка.

"Ще одне питання, яке обговорюватимемо, - співпраця у сфері цифрових послуг. США досить активні в правовому регулюванні цих речей... Для нас це цікаво - у нас багато зв'язків із США", - зазначив Качка.

За його словами, в контексті співпраці в площині цифрових послуг йдеться не про традиційну торгівлю, а про IТ-сферу, стартапи, електронну торгівлю.

"Це пріоритет на майбутнє", - уточнив він.

Качка також наголосив, що сторони планують обговорити подальші плани співробітництва в цих напрямах. "Ми не очікуємо, що 1 листопада домовимося про якусь угоду. Ми очікуємо домовленостей про те, які кроки ми робитимемо", – зазначив він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА