18:57 29.10.2019

НБУ з 5 листопада скасував ліміт у 150 тис. грн на день на купівлю валюти для фізичних осіб

2 хв читати
НБУ з 5 листопада скасував ліміт у 150 тис. грн на день на купівлю валюти для фізичних осіб

Національний банк України (НБУ) з 5 листопада скасував обмеження за сумою на купівлю валюти і банківських металів, йдеться в повідомленні регулятора у Facebook.

"Денний ліміт у 150 тис. грн (через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу) скасовано. Також припиняє діяти вимога щодо надання фізичними особами до банків документів, що підтверджують підстави для проведення операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти", - йдеться в повідомленні.

За оцінкою НБУ, ці послаблення не матимуть суттєвого впливу на валютний ринок. "Переважна більшість операцій фізичних осіб з купівлі іноземної валюти здійснюється на суми, менші за 150 тис. грн, а загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням на сьогодні є співмірними", - пояснив Нацбанк.

Водночас чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку завдяки надлишковій пропозиції валюти з боку бізнесу та інвесторів цього року сягає майже $4 млрд, а міжнародні резерви останніми місяцями зберігаються на рівні $21-22 млрд, уточнюється в повідомленні. Крім того, регулятор не вбачає підстав і для посилення тиску на гривню внаслідок дії психологічних чинників - інфляційні та девальваційні очікування українців, як свідчать останні опитування Нацбанку, надалі поліпшуються.

Згідно з повідомленням, лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дали змогу Центробанку скасувати цього року понад 30 валютних обмежень, зокрема й для населення.

НБУ продовжуватиме валютну лібералізацію відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов та з урахуванням швидкості ухвалення та імплементації пакета законів, спрямованих на запобігання непродуктивному відпливу капіталу з країни, зокрема законопроекту про протидію BEPS - "Про імплементацію Плану протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування", йдеться в повідомленні.

Чергові послаблення валютного регулювання затверджені постановою правління НБУ №125 від 29 жовтня 2019 року "Про затвердження змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті", які набувають чинності з 5 листопада.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" в арбітражі з "Газпромом" порушив питання можливого відключення від газу низки міст України через припинення транзиту

Щодо газу в Парижі домовилися домовлятися далі - Вітренко (розширена)

США ввели санкції проти мера Вентспілса та його компаній

Сума вимог РФ до України у зв'язку з боргом за євробондами становить $4,5 млрд - Мінфін РФ

Інфляція в Україні в листопаді знизилася до 0,1%, у річному вимірі - до 5,1% - Держстат

ПриватБанк у 2019 році зміг отримати 585 млн грн за "токсичним" кредитним портфелем на 250 млрд грн

У концесійному конкурсі з морпорту "Херсон" братимуть участь чотири компанії

Польська PGNiG та українська "ЕРУ" розпочнуть розвідку і видобуток газу на Львівщині – угода

"Нафтогаз" не відмовиться від своїх вимог до "Газпрому" в арбітражі - джерело

У Туреччині ввели податок із туристів за проживання в готелях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА