18:37 02.11.2019

Нафтогаз надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому - Вітренко

2 хв читати
Нафтогаз надіслав до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти Газпрому - Вітренко

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" надіслала до Стокгольмського арбітражу нові позовні вимоги проти "Газпрому", повідомив в суботу виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Відправили в Стокгольмський арбітраж "Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги", написав він у Facebook, оскільки, за його словами "Газпром, по суті, хоче переглянути рішення попереднього Стокгольмського арбітражу з транзитного контракту".

Вітренко зазначив, що після того, як за графіком Газпром подав "Заяву про позовні вимоги" 14 липня 2019 р. "настала наша черга подати "Заяву про захист і зустрічні позовні вимоги".

"Кількість сторінок лише основного тексту нашої Заяви перевищує 500 сторінок. До неї додаються 3 звіти міжнародних експертів, які були спеціально для цього розроблені. Також додаються свідчення свідків і купа інших додатків", - написав виконавчий директор.

За словами Вітренка, над цими документами працювали приблизно три місяці, а "останні тижні працювали так, що не було часу нормально спати, не було часу на сім'ю, друзів, колег з інших напрямів, журналістів".

"Більш докладно про наші позовні вимоги, а також щодо того, чому вимоги Газпрому є необґрунтованими, я напишу трохи пізніше", - зауважив Вітренко.

За його словами, Нафтогаз розраховує, що рішення "з нового арбітражу" буде прийняте в 2021 р.

Вітренко також нагадав, що "Нафтогаз" вимагає через арбітраж "компенсувати збитки, завдані діями Газпрому", а "фінансовий ефект - понад 12 мільярдів доларів".

"У 2014-2018 роках Газпром "напав" на нас з багатомільярдними позовами, ми успішно захистилися і виграли за зустрічними позовами. Як компенсацію наших збитків за рішенням попереднього Стокгольмського арбітражу ми вже фактично отримали газ вартістю понад 2 млрд дол., який був поставлений Газпромом в Україну і засоби від реалізації якого були фактично сплачені до держбюджету як податки і дивіденди Нафтогазу. Газпром ще залишається нам винним 3 млрд дол. Ми розраховуємо, що спишемо цей борг у 2020 році", зазначив Вітренко.

Як повідомлялося, 29 листопада "Нафтогаз" уперше оприлюднив оригінали рішення Стокгольмського арбітражу за контрактами з "Газпромом". "З огляду на значний суспільний інтерес і численні запити щодо розкриття деталей процесу в Стокгольмі, НАК "Нафтогаз України" вперше публікує оригінали остаточних рішень міжнародного арбітражу за контрактами на поставку і транзит газу", - йдеться в заяві компанії. При цьому, деякі частини рішень Стокгольмського арбітражу залишаються закритими через вимоги конфіденційності за контрактами між "Нафтогазом" і "Газпромом" від 2009 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заборгованість із зарплати в Україні у 2019 році зросла на 14,7%

ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

Бразилія припинила антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних шин з України

Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

ЄС виділить Україні EUR26 млн на підтримку розвитку сільського господарства та малого фермерства - в Брюсселі підписано угоду

Україна розраховує на отримання EUR500 млн 2-го траншу макрофіндопомоги ЄС у I кв. 2020 р.

Реальна зарплата українців в 2019 р. зросла на 11,3% - Держстат

Україна та Євросоюз мають розробити спільну дорожню карту щодо реалізації Європейського зеленого пакту - Гончарук

Держборг України у 2019 р. знизився з 60,9% до 50% ВВП - Мінфін

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА