08:15 03.11.2019

У Великій Британії після серії підземних поштовхів припинили видобуток газу методом фрекінгу

1 хв читати
У Великій Британії після серії підземних поштовхів припинили видобуток газу методом фрекінгу

Уряд Великої Британії зупинив видобуток в країні природного газу із застосуванням технології фрекінгу. У суботу, 2 листопада, влада в Лондоні заявила про запровадження мораторію на цей спосіб видобутку сланцевого газу, повідомляє dw.

Міністерство у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії повідомило, що роботи з видобутку сланцевого газу припинені доти, поки не буде доведено безпечність фрекінгу. Досі уряд прем'єр-міністра Бориса Джонсона підтримував цей метод видобутку газу. Тим самим Лондон хотів знизити залежність країни від імпорту газу.

Вперше уряд Великобританії запровадив заборону на видобуток газу методом фрекінгу у 2011 році і скасував його лише сім років по тому. Нинішня влада вирішила відмовитися від цієї технології після того, як в серпні 2019 року на півночі країни були зафіксовані підземні поштовхи. В даному регіоні енергетична компанія Cuadrilla вела роботи з видобутку сланцевого газу.

Техніка фрекінгу, яку різко критикують екологічні активісти, передбачає закачування суміші з води, піску і хімічних речовин під тиском на велику глибину і розрив твердих порід, переважно газоносних сланців. При цьому з щільної породи вивільнюється природний газ і починає надходити на поверхню.

Екологи виступають проти застосування цього методу у зв'язку з підвищенням ймовірності локальних землетрусів, а також через можливість зараження джерел води отруйними хімічними сполуками.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА