13:26 04.11.2019

Електроенергія на ринку стала дешевшою, ніж до його запуску - голова комітету ВР Герус

2 хв читати
Електроенергія на ринку стала дешевшою, ніж до його запуску - голова комітету ВР Герус

Тариф на електроенергію для непобутових споживачів Об’єднаної енергосистеми України за час роботи нової моделі ринку електроенергії в жовтні-листопаді знизився на 40-45 коп, або на 15-17%, порівняно з липневим, повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус 3 листопада.

"Новий тариф буде нижче, ніж у першому півріччі 2019 року до введення нової моделі ринку. Жовтень показав, що ринок уже трохи працює з елементами реальної конкуренції", - описав він поточну ситуацію на ринку.

Середньозважена біржова ціна на ринку на добу наперед (РДН) у жовтні знизилася на 7 копійок порівняно з вереснем і на 13 копійок порівняно із серпнем, сягнувши 1,53 грн/кВт-год, зазначив Герус.

"За цими цінами ринку на добу наперед найбільше працюють вугільні електростанції, 80% яких належать групі компаній "ДТЕК". Таким чином, з 1 вересня були знижені тарифи за рахунок державних компаній, а в жовтні-листопаді будуть знижені і за рахунок приватних", - заявив голова комітету.

Він уточнив, ціна електроенергії на РДН, що склалася на 4 листопада, становить 1,35 грн за кВт-год і буде найнижчою ціною робочого дня з моменту запуску нової моделі ринку з 1 липня. "Це на 25 коп, або на 16%, нижче, ніж ціна в серпні", - наголосив голова комітету.

Герус також повідомив, що державна "Центренерго" з листопада 90% виробленої електроенергії продаватиме на РДН замість двосторонніх договорів.

Голова комітету зазначив, що на сьогодні найпріоритетнішим завданням є вирішення проблеми Бурштинського енергоострова, де ціна електроенергії, на його думку, штучно завищена через дії "немонополіста" і нині на 22% вища, ніж в ОЕС України.

Герус також відзначив суттєве зменшення обсягу дефіцитів електроенергії, зокрема вдвічі - у вечірні та нічні години. Водночас, за його словами, як і раніше, великими залишаються дефіцити у дві проблемні години - о 8:00 і 24:00. Він уточнив, що імпорт із Росії та Білорусі в жовтні здійснювався виключно на РДН.

Голова комітету також повідомив, що на початок листопада запаси вугілля становили 95% торішніх, а з 15 атомних блоків у роботі перебувають 11.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обсяг продажу валюти населенням у липні повернувся до "докарантинного" рівня - НБУ

Роботодавці подали понад 215 тис. заявок на участь у програмі з часткового безробіття - Мінекономіки

Україна зняла заборону на експорт засобів індивідуального захисту - торгпред

Турпотік до Іспанії за півроку впав більш ніж на 70%

Доходи держбюджету в липні-2020 перевиконано на 8%

Мінфін видав перші ліцензії на виробництво спирту приватним компаніям

Половина членів комітету монетарної політики НБУ 22 липня бачила облікову ставку незмінною в 2020 р., троє допускали зниження і двоє - підвищення

Деякі галузі позбавлені можливості застосовувати програмний РРО з технічних причин

Головою "Укренерго" обрано Кудрицького

Станом на 1 серпня у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%" уже видано кредитів більше ніж на 3,3 млрд грн для 1755 компаній - заступник глави ОП

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА