16:53 04.11.2019

Топ-менеджер "Нафтогазу" навів аргументи неспроможності позиції "Газпрому" про "порушення балансу" Стокгольмським арбітражем

3 хв читати
Топ-менеджер "Нафтогазу" навів аргументи неспроможності позиції "Газпрому" про "порушення балансу" Стокгольмським арбітражем

Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко навів аргументи, на яких базувалися рішення Стокгольмського арбітражу у судовому спорі з російським "Газпромом".

Коментуючи претензії "Газпрому" про нібито "порушення балансу" в контрактних відносинах на своїй сторінці у Facebook, він звернув увагу, що контракти на постачання і транзит газу "є різними за своєю природою".

Положення "бери або плати", яке, зокрема, передбачає підвищене зобов'язання з купівлі Україною газу, було прописано у такий спосіб, що воно не відповідало європейському законодавству про захист конкуренції. Так, "Газпром" міг продати непотрібні Україні обсяги російського газу в Європі, тоді як для "Нафтогазу" діяла заборона на його реекспорт, і незрозуміло було, що країні робити з цим ресурсом. Водночас потужності для транзиту, які "Нафтогаз" забезпечив для "Газпрому", не могли бути нікому перепродані.

"Тобто для нас це безповоротні втрати, коли ми забезпечили потужності для "Газпрому", а він за них не заплатив. А "Газпром" при цьому міг спокійно повністю завантажити ці потужності – просто "Газпром" спеціально обмежував транзит, таким чином зменшуючи сукупну пропозицію газу на європейському ринку, щоб там була вища ціна", - зазначив Вітренко.

Топ-менеджер "Нафтогазу" також навів надані для Стокгольмського арбітражу розрахунки за 2009-2018 роки, згідно з якими російська компанія отримала на $46,6 млрд більше від продажу газу Україні, ніж країна отримала за транзит. При цьому така різниця становила б в 3,6 раза менше, майже $13 млрд, якби "Газпром" продавав газ Україні за ціною його реалізації Німеччині, а транзитний тариф відповідав європейським нормам.

"Ця різниця у $33,6 мільярдів між тим, що є, і тим, щоб мало б бути, дорівнює приблизно чверті ВВП України. (...) Хочеться сподіватися, що дивлячись на ці цифри, стане зрозуміло, що рішення попереднього Стокгольмського арбітражу лише покращили "баланс у відносинах між сторонами", і аж ніяк не порушили його на користь України", - резюмував Вітренко.

Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж наприкінці лютого 2018 року за результатами двох арбітражних спорів між "Нафтогазом" і "Газпромом" на постачання і транзит газу зобов'язав російську компанію доплатити НАК $2,56 млрд.

"Газпром" подав апеляцію на це рішення до апеляційного суду округу Свеа (Швеція). Проте у звітності за РСБО "Газпром" зазначив, що зарезервував повну суму штрафу за транзитним контрактом з українською стороною розміром $4,7 млрд.

"Нафтогаз" намагається стягнути борг із "Газпрому" в міжнародних судах, проводить кампанію щодо арешту активів "Газпрому" в Швейцарії, Великій Британії, Нідерландах і Люксембурзі. НАК уже домігся арешту в Англії належних "Газпрому" 51% Nord Stream AG, а також 50% + 1 акція Blue Stream Pipeline Company BV (оператор газопроводу "Блакитний потік") у Нідерландах. Крім того, в Нідерландах заарештовано боргові зобов'язання перед "Газпромом" на загальну суму близько $2,5 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В Італії різко підскочили ціни в інтернеті на великодню випічку і шоколадні вироби

ПУМБ і Райффайзен Банк Аваль скасували комісію за обслуговування карток на час карантину

Кабмін відібрав найбільш доречні пропозиції від регіонів про зміни до бюджету і готовий запропонувати їх на розгляд ВР - Зеленський

Президент США може відкрити економіку в непостраждалих від вірусу регіонах

Три чверті компаній хочуть залишити частину співробітників на віддаленій роботі після пандемії Covid-19 - дослідження

Міністри енергетики G20 на позачерговій зустрічі 10 квітня обговорять кооперацію для стабілізації ринків енергоносіїв

НБУ у вівторок зменшив викуп валюти на міжбанку до $142 млн

Українській авіації після карантину знадобиться два роки на відновлення колишнього трафіку - Криклій

Кількість безробітних під час карантину зросла на 40 тис. і на третину скоротилася кількість вакансій - Держслужба зайнятості

"Укрзалізниця" за тиждень безоплатно перевезла 8,6 тис. працівників екстрених служб, "Укрпошта" з 24 березня безоплатно доставила 8,45 тис. посилок до лікарень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА