Інтерфакс-Україна
15:11 05.11.2019

"Укренерго" вперше вимушено обмежило "зелену" генерацію

3 хв читати
"Укренерго" вперше вимушено обмежило "зелену" генерацію

НЕК "Укренерго" минулої ночі вперше вимушено обмежила вироблення "зеленої" генерації у складі Ботієвської, Приморської-1 та Орлівської ВЕС (усі - група "ДТЕК"), повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

"Таке обмеження становило 300-400 МВт в окремі години ночі. Проте, згідно з чинними правилами, компанія "ДТЕК" все одно отримає оплату "зеленого" євротарифу в розмірі 2,9 грн за кВт-год (EUR0,102), незважаючи на те, що енергосистема не потребувала та не використовувала вироблену відповідними ВЕС електроенергію (ціна питання - мільйони гривень). Відповідна оплата ляже на плечі державного "Енергоатома", "Укргідроенерго" та у тариф "Укренерго", який оплатять усі споживачі", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Герус наголосив, що в подальшому така ситуація відбуватиметься дедалі частіше.

"Проблема наростає, а навесні вона набуде масштабного характеру. На моє глибоке переконання, потрібні для держави інвестиції - це ті, які і приносять користь державі, і дають можливість отримати прибутки інвесторам. І інтерес держави обов'язково має бути врахований у цій конструкції", - резюмував він.

Як повідомлялося, енергетичний комітет ВР 16 жовтня схвалив законопроект №2236-2 ("Слуга народу"), який дає змогу за диспетчеризації віддавати пріоритет операторам-виробникам альтернативної енергії встановленою потужністю до 150 МВт. Компенсація вартості не відпущеної е/е за "зеленим тарифом" у зв'язку з диспетчерськими обмеженнями також надається станціям, потужність яких не перевищує 150 МВт.

Українські та міжнародні оператори "зелених" проектів й Енергетичне співтовариство виступили з критикою такої ініціативи. Щодо запропонованої в законопроекті дискримінації в диспетчеризації "зелених" потужністю понад 150 МВт в Енергоспівтоваристві наголосили, що таке рішення не може бути виправдане лише з причин надійності та безпеки енергосистеми і суперечить цілям декарбонізації.

Пізніше прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Україна не має наміру ретроспективно вносити зміни до системи стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ), планує знайти збалансоване розв’язання проблеми.

Герус в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначав, що заступник керівника Офісу президента Юлія Ковалів проведе серію зустрічей з інвесторами і банками для визначення концепції вирішення ситуації зі стрімким розвитком "зеленої" генерації, що пов'язана з надзвичайно привабливими тарифами на неї та гарантіями її обов'язкового викупу.

За даними Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, на кінець третього кварталу 2019 року сумарна потужність введених в експлуатацію об'єктів ВДЕ становила 4,591 ГВт, частка ВДЕ в структурі генерації - 4,9%.

Зокрема, потужність введених в експлуатацію в липні-вересні 2019 року об'єктів ВДЕ становила 956 МВт, що вшестеро перевищує показник за аналогічний період 2018 року. Так, потужність сонячних електростанцій, введених в експлуатацію в третьому кварталі, становила 779,6 МВт (уп'ятеро більше, ніж роком раніше), вітрових - 155,2 МВт (у 22 рази більше). Отже, СЕС і ВЕС посіли 97,8% у загальній структурі введених в експлуатацію потужностей. Обсяг біомаси становив 16 МВт (1,7%), біогазу - 4,1 МВт (0,43%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Fitch підтвердило рейтинг України "обмежений дефолт" та погіршило прогноз ВВП на 2025р до 2,5%

США запровадять 50% мита на товари з ЄС із 1 червня — Трамп не очікує торговельної угоди

Україна та США завершили необхідні процедури для створення Американсько-українського інвестфонду

Понад 450 МВт додаткової генерації встановлено в Україні завдяки сприянню ПРООН

Девелопери підкреслюють необхідність розширення фінансування та спрощення доступу населення до "єОселі"

Уряд затвердив план дій для подолання кризової ситуації на ринку нафти та нафтопродуктів

Уряд запроваджує процедуру державної реєстрації ГМО

Понад 17 тис. сімей придбали житло за програмою "єОселя"

Банки Укрсиб та Креді Агріколь проведуть техроботи 24 та 27 травня перед зниженням P2P ліміту до 100 тис. грн

Власник "Парусу" та готелю "Україна" Кріппа може купити Міжнародний виставковий центр

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА