Інтерфакс-Україна
18:32 06.11.2019

Апеляційний адмінсуд призначив суддів у справі про націоналізацію ПриватБанку

2 хв читати

Шостий апеляційний адміністративний суд сформував колегію суддів для розгляду апеляційної скарги Національного банку України (НБУ), Кабінету Міністрів і ПриватБанку щодо скасування рішення Окружного адміністративного суду Києва про націоналізацію ПриватБанку, повідомили журналістам у Нацбанку в середу.

За оцінками експертів НБУ, відповідно до наявної практики, найближчим часом стане відома дата початку розгляду цієї апеляції.

У Нацбанку додали, що в іншій судовій інстанції було ухвалено рішення призупинити до вердикту зазначеного вище апеляційного адмінсуду у справі про законність націоналізації розгляд апеляції НБУ на рішення Печерського райсуду Києва від 20 квітня 2019 року про розірвання договору особистої поруки екс-власника банку Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування ПриватБанку на 9,2 млрд грн.

Як повідомлялося, 16 жовтня цього року подібну паузу взяв і Київський госпсуд у справі про повернення акцій Приватбанку його колишнім власникам.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку, а також рішення НБУ про перелік пов'язаних осіб фінустанови.

Наразі сторони провадять також численні інші судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях. Зокрема, 14 жовтня у другому спорі між ПриватБанком та екс-власниками в апеляційному суді Лондона перемогу здобув націоналізований банк. "Судді Апеляційного суду дійшли висновку, що банк має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування сумою майже $3 млрд. Судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті", - прокоментував рішення Лондонського суду Мінфін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна працює над відкриттям до кінця 2025р всіх 45 категорій Реєстру збитків - Шмигаль

Комісія з добору кандидатів у члени НКРЕКП допустила до конкурсу 18 з 19 претендентів

У разі примусового стягнення боргу за опалення переплата становитиме на 25% більше суми заборгованості – "Київтеплоенерго"

Мінрозвитку хоче передати українські аеропорти на утримання приватному сектору

Підписання Україною угоди про відкрите море стане свідченням відданості курсу євроінтеграції – нардеп

Енергосистема через сонячну погоду потребує перенесення активного споживання е/е на денні години

МХП у I кв.-2025 вдвічі збільшив прибуток за зростання виручки на 8%

ЄС скасував економічні санкції проти Сирії – Каллас

Американські кредитори Одеського зернового терміналу повідомили про арешт їх опонента та співвласника GNT

Київ переходить в активну фазу роботи над винятком ЄС для України по CBAM - торгпред

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА