10:00 07.11.2019

"Укртрансгаз" завершив модернізацію ГВС "Гребеники" для імпорту газу з Румунії

2 хв читати
"Укртрансгаз" завершив модернізацію ГВС "Гребеники" для імпорту газу з Румунії

АТ "Укртрансгаз" завершив модернізацію газовимірювальної станції (ГВС) "Гребеники" (Одеська обл.), що дасть змогу здійснювати реверсне транспортування газу з Румунії через Молдову в разі припинення транзиту з РФ.

"Модернізація технологічної трубопровідної обв’язки станції дозволила суттєво підвищити маневреність і надійність функціонування ГТС, особливо в разі припинення транзиту російського газу з 1 січня 2020 року. Проектна потужність станції після модифікації становить 70 млн куб. м на добу в аверсному режимі та 4 млн куб. м на добу в реверсному режимі з Молдови", - повідомляється в прес-релізі УТГ.

У компанії зазначили, що роботи було виконано відповідно до ініціативи CESEC, яка передбачає забезпечення транспортування природного газу через трансбалканські трубопроводи в реверсному напрямку з Греції через Болгарію і Румунію в Україну та Молдову.

Як повідомлялося, в травні 2018 року "Укртрансгаз" успішно здійснив оцінку попиту на вхідні потужності в Україну з Румунії та підтвердив економічну доцільність створення таких потужностей на трансбалканському маршруті.

Оператори ГТС Румунії та України в травні 2018 року домовилися про реконструкцію газовимірювальної станції Ісакча-1, що дасть можливість поліпшити точність вимірювання газу та забезпечить можливість двостороннього потоку газу в цій точці з'єднання систем. Транспортування газу від точки Ісакча-1 - Орлівка відбуватиметься магістральними газопроводами Роздільна - Ізмаїл та Шебелинка - Дніпро - Кривий Ріг - Ізмаїл.

У жовтні 2019 року генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ) Сергій Макогон повідомив, що Румунія підтвердила надання з 1 січня 2020 року гарантованих потужностей із постачання газу в Україну обсягом 4,1 млн куб. м на добу.

Трансбалканський трубопровід є альтернативним джерелом надходження природного газу в Україну, з огляду на введення в експлуатацію газопроводу TANAP, наявність LNG-терміналів у Греції та Туреччині, перспективи зростання видобутку газу на чорноморському шельфі в Румунії.

На сьогодні пропускна спроможність ГТС в Україну на західному кордоні становить: зі Словаччини - 42,5 млн куб. м/добу, Угорщини - 19,5 млн куб. м/добу, Польщі - 4,3 млн куб. м.

"Укртрансгаз", 100% якого належать НАК "Нафтогаз України", експлуатує систему магістральних газопроводів і 12 підземних сховищ газу країни загальною ємністю 31 млрд куб. м.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Віднесення Нацбанком валютних держпаперів України до ризикових може знизити ставки валютних депозитів

НБУ згоден зберегти мінімальний розмір статутного капіталу банків 200 млн грн

МХП Косюка заперечує прямий зв'язок між внесками у "Фонд підтримки реформ" у період Порошенка та його лобізмом у США

Alibaba встановила рекорд продажу у День самотніх людей - понад $38 млрд

Розпродаж на AliExpress у понеділок спричинив тимчасову затримку в роботі платіжних сервісів ПриватБанку

Пасажири купують через інтернет 60% залізничних квитків - Кравцов

Пассажиры покупают через интернет 60% ж/д билетов - Кравцов

Український сервіс безкоштовної доставки їжі Raketa розпочав роботу в Києві, в планах на 2020-й ще 15 міст

Верховний суд скасував заборону на примусовий продаж акцій Промінвестбанку

Зростання конкуренції на ринку е/е закладає основу для непопулярних тарифних рішень - голова енергокомітету ВР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА