Інтерфакс-Україна
14:34 07.11.2019

Підготовлене Німеччиною рішення про пом'якшення Газової директиви ЄС для "Північного потоку-2" буде оскаржено

2 хв читати
Підготовлене Німеччиною рішення про пом'якшення Газової директиви ЄС для "Північного потоку-2" буде оскаржено

У разі ухвалення підготовленого представниками правлячої коаліції ФРН рішення, яке дасть змогу обійти обмеження нової Газової директиви ЄС для газопроводу "Північної потік-2", його буде оскаржено, повідомив торговий представник України - заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка.

"Це можуть бути судові процедури між Європейською Комісією, урядом Німеччини, Польщею, Україною... Між багатьма", - сказав він, виступаючи на конференції "Торгові війни: мистецтво захисту", яку організовала юрфірма "Ілляшев та партнери" у Києві у четвер.

За його словами, така ініціатива призведе до довгострокових судових процедур, які заблокують роботу газопроводу.

Раніше агентство Bloomberg повідомило, що представники правлячої коаліції ФРН - партій ХДС/ХСС і СДПН - підготували законопроект, який дасть змогу обійти обмеження нової Газової директиви ЄС для газопроводу "Північної потік-2".

Оновлена директива передбачає, що частини трубопроводів, що йдуть із третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, мають відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС.

Серед головних вимог директиви - поділ компаній-постачальників газу та підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Данське енергетичне агентство (ДЕА) 30 жовтня 2019 року видало дозвіл на будівництво газопроводу "Північний потік-2" у виключній економічній зоні країни.

Процес отримання заявки в данській юрисдикції тривав понад два роки - з квітня 2017 року. Наразі в останніх чотирьох юрисдикціях не лише отримано дозволи, а і практично побудовано трасу магістралі. На сьогодні вже укладено понад 2100 км двох ниток газопроводу.

Трубоукладення завершено у водах РФ, Фінляндії та Швеції, а також здебільшого - у водах Німеччини. Роботи на обох берегових ділянках наближаються до завершення, пише, у свою чергу, проектна компанія Nord Stream 2 AG.

Засновником і власником контрольного пакета акцій акціонерного товариства "Північний потік-2" є "Газпром". До будівельного консорціуму входять також французька Engie, австрійський OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА