11:34 08.11.2019

Контракт із новим оператором ГТС України дасть змогу РФ розпочати відносини з транзиту з "чистого аркуша" - Вітренко

2 хв читати
Контракт із новим оператором ГТС України дасть змогу РФ розпочати відносини з транзиту з "чистого аркуша" - Вітренко

Наявність відкритих спорів між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України", а також відсутність між ними контракту на постачання газу з 2020 року є надуманими проблемами для укладення нового контракту на транзит газу, переконаний виконавчий директор НАК Юрій Вітренко.

"Новий контракт укладається не "Нафтогазом", а з відокремленим від НАК оператором газотранспортної системи. Це і є наслідком "анбандлінгу", про який усі говорять. Тобто якщо "Газпром" і політичне керівництво Росії справді хочуть розпочати відносини з транзиту з чистого аркушу паперу, то контракт із відокремленим оператором - це саме такий варіант", - написав він у Facebook.

"Але початок з "чистого аркушу паперу" не означає, що "старі аркуші паперу" щезають". Нехай ці "старі аркуші паперу" розглядають суди…", - додав Вітренко.

Як повідомлялося, 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Європейська Комісія вже запропонувала "Газпрому" підтриманий українською стороною варіант укладення транзитного контракту на десять років із щорічним обсягом від 60 млрд куб. м.

На минулих у вересні в Брюсселі тристоронніх переговорах українська сторона представила майбутнього оператора ГТС України - ТОВ "ОГТСУ", яке передало російській делегації проекти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Крім того, "Нафтогаз" передав росіянам "дорожню карту" дій для завершення відокремлення оператора ГТС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА