Інтерфакс-Україна
12:29 08.11.2019

Бундестаг не зміг ухвалити поправки до Газової директиви ЄС

2 хв читати
Бундестаг не зміг ухвалити поправки до Газової директиви ЄС

Бундестагу в ніч на п'ятницю не вистачило голосів для ухвалення поправок до Газової директиви ЄС, повідомляє агентство ДПА.

Перед ухваленням рішення щодо директиви фракція правої партії "Альтернатива для Німеччини" висловила сумнів у наявності кворуму і запросила поіменне голосування. Під час поіменного голосування з'ясувалося, що проголосували лише 133 парламентарії за необхідних 355 голосів.

Бундестаг здатний ухвалювати рішення лише тоді, коли в залі засідань присутні більше ніж половина зі 709 депутатів. Але цього разу засідання відбувалося вночі, тому депутатів у залі було небагато.

Тепер голосування перенесено на невизначений термін.

Оновлена директива, ухвалена Європарламентом у квітні, передбачає що частини трубопроводів, що йдуть із третіх країн, прокладені територією ЄС, включно з територіальними водами, мають відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС. Серед головних вимог директиви - поділ компаній-постачальників газу та підприємств, що транспортують його, доступ до труби інших операторів, прозоре регулювання тарифів за прокачування.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії. Розроблений у Берліні законопроект дасть змогу "Газпрому" вважати, що проект був завершений у травні, а тому щодо нього мають діяти колишні правила.

"Північний потік 2" пройде Балтійським морем, з'єднавши постачальників у Росії із споживачами у Європі, його протяжність - понад 1,2 тис. км. Пропускна спроможність становитиме 55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Засновником і власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту - Nord Stream 2 AG є "Газпром". До консорціуму входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА