13:25 08.11.2019

Голова "Укренерго" закликав припинити тиск на незалежного оператора енергосистеми

2 хв читати
Голова "Укренерго" закликав припинити тиск на незалежного оператора енергосистеми

Голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук закликав припинити політичний та інформаційний тиск на незалежного системного оператора енергосистеми, який через аномально теплий листопад змушений усе частіше застосовувати диспетчерські обмеження, розвантажуючи електростанції та знижуючи імпорт електроенергії.

"Якщо ми думатимемо про політичні наслідки і, наприклад, зберігатимемо генерацію на якихось об'єктах або підтримуватимемо імпорт на якомусь рівні, думаючи про чиїсь бізнес-інтереси, що спричинить вимушене зниження резервів значно нижче нормативних, то в разі аварійної ситуації на якомусь електроенергетичному об'єкті ми будемо змушені знеструмити значну кількість споживачів", - сказав він на прес-конференції у четвер увечері.

Ковальчук зазначив, що системний оператор ухвалює рішення про обмеження для збереження операційної безпеки енергосистеми строго в рамках чинного законодавства, кодексу системи передачі та правил роботи ринку.

За його словами, якщо вимушене обмеження імпорту або роботи електростанцій на кілька годин на добу тягне за собою втрати їхніми власниками декількох десятків, максимум сотень тисяч євро, то аварійне знеструмлення споживачів на 1 ГВт через брак резервів торкнеться майже 1 млн домогосподарств.

"Укренерго" є оператором системи. Ми не можемо собі дозволити виконувати політичні забаганки, якісь команди або прохання політичних груп, представників органів державної влади і тим більше суб'єктів ринку", - наголосив він.

Голова НЕК пояснив, що ключовими факторами обмежень на фоні зниженого споживання цією теплою осінню є включення за сигналом місцевої влади в роботу теплоелектроцентралей (ТЕЦ), які, крім тепла, виробляють і е/е, а також стрімке зростання будівництва "зеленої" генерації, власники якої хочуть ввести станції до кінця 2019 року, щоб встигнути потрапити у високий тариф.

Як повідомлялося, диспетчери "Укренерго" 5 листопада через аномально теплий листопад вводили обмеження для Ботієвської, Приморської-1 та Орлівської ВЕС (усі - група "ДТЕК") із 3:44 до 4:00 і з 5:25 до 6:00 вівторка. Першого разу сумарна величина обмеження становила 300 МВт, другого - 395 МВт.

Того самого дня Ковальчук повідомив, що "Укренерго" як оператор аукціонного офісу вправі коригувати графіки постачань за експортно-імпортними контрактами і з 6 листопада почне обмежувати імпорт електроенергії.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК перебуває в підпорядкуванні Міністерства фінансів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна та ЄС наголошують на правосудді щодо шахрайства в ПриватБанку та поверненні активів

Зеркаль стала радником голови правління "Нафтогазу України"

Заборгованість із зарплати в Україні у 2019 році зросла на 14,7%

ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

Бразилія припинила антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних шин з України

Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

ЄС виділить Україні EUR26 млн на підтримку розвитку сільського господарства та малого фермерства - в Брюсселі підписано угоду

Україна розраховує на отримання EUR500 млн 2-го траншу макрофіндопомоги ЄС у I кв. 2020 р.

Реальна зарплата українців в 2019 р. зросла на 11,3% - Держстат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА