Інтерфакс-Україна
20:28 11.11.2019

Віднесення Нацбанком валютних держпаперів України до ризикових може знизити ставки валютних депозитів

2 хв читати
Віднесення Нацбанком валютних держпаперів України до ризикових може знизити ставки валютних депозитів

-Рішення Нацбанку поступово перевести валютні ОВДП та єврооблігації України з категорії безризикових активів до розряду ризикових може ще далі зменшити ставки за валютними депозитами і підштовхнути вкладників до гривневої альтернативи, вважає фінансовий аналітик групи компаній ICU Михайло Демків.

"У рамках курсу на дедоларизацію, який було прописано в меморандумі між НБУ та Кабінетом Міністрів, валютні ОВДП вважатимуться ризиковим активом. А значить, на кожну гривню таких активів банку потрібно мати запас капіталу, щонайменше, 10 копійок (норматив достатності капіталу = 10%)", - пояснив він, чому валютні ОВДП стають трохи менш привабливим інструментом для банків.

Водночас експерт зазначив, що введення цієї норми порушує питання, яка політика є бажаною для країни. "З одного боку, зрозуміло бажання знизити частку валюти в заощадженнях громадян і позиках Мінфіну на користь національної валюти. З іншого боку, в державі є десятки мільярдів доларів заощаджень, і не використовувати цей ресурс в умовах досить недешевих зовнішніх позик у валюті трохи марнотратно", - вважає Демків.

Коментуючи вплив ухваленого НБУ рішення на розрахунок достатності капіталу банків, експерт зазначив, що сьогодні банківська система України має один із найкращих показників достатності капіталу - 18,43%, що майже вдвічі перевищує мінімальні вимоги.

"Валютні ОВДП на балансі банків становлять майже 100 млрд грн, отже, додаткові 10 млрд потреби в капіталі не є проблемою, адже запас банківської системи перевищує 65 млрд", - наголосив представник ICU.

За словами Демківа, це може бути певною проблемою для окремих банків із великим портфелем валютних держпаперів, в яких показник достатності капіталу є нижче середнього.

"З огляду на те, що постанова передбачає поступовий перехід до норм, у банків є ще рік для змін", - сказав експерт.

Він уточнив, що майже 40% цього портфеля на суму приблизно $1,5 млрд - у державного Ощадбанку.

Як повідомлялося, згідно з постановою НБУ №132 від 7 листопада, нові коефіцієнти ризиків зважування для валютних цінних паперів України вводитимуться з 31 березня 2020 року: до 30 червня - 0,2, до 31 грудня - 0,5, з 2021 року - 1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

MIGA надало EUR185 млн гарантій BNP Paribas та ING Bank для збільшення операцій їх дочірніх банків в Україні

Дефіцит бюджету України з витратами на оборону 5% ВВП складав би 0,2%, це хороша стартова позиція після війни – Марченко

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА