09:33 12.11.2019

Бахматюк пропонує поетапно погасити 8 млрд грн боргів VAB Банку та "Фінансової ініціативи" і планує повернутися до України

2 хв читати
Бахматюк пропонує поетапно погасити 8 млрд грн боргів VAB Банку та "Фінансової ініціативи" і планує повернутися до України

Олег Бахматюк і належний йому агрохолдинг "Укрлендфармінг" наприкінці жовтня направили Фонду гарантування вкладів фізосіб як арбітражному керуючому офіційну пропозицію про поетапне погашення 8 млрд грн боргів належних бізнесменові й виведених із ринку банків VAB Банк і "Фінансова ініціатива" та внесення 500 млн грн гарантійного внеску.

"Далі - по 1 млрд грн на рік. Ця пропозиція залишається в силі, і я активно працюю над забезпеченням такого фінансування", - заявив Бахматюк агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Він уточнив, що останній тиждень проводив активні переговори на Близькому Сході, зокрема з представниками компанії Cargill.

"Я нікуди не бігав, активно працюю", - прокоментував бізнесмен повідомлення про нібито втечу в зв'язку із затриманнями 11 листопада в Україні у справі VAB Банку.

Бахматюк зазначив, що найближчими днями продовжить переговори з торговельними компаніями та інвесторами за раніше наміченою програмою, проте потім планує повернутися в Україну і працюватиме з адвокатами.

За його словами, "Укрлендфармінг" генерує щорічно 2,5 млн тонн зернових і під такі товарні потоки здатна була б залучати гроші, необхідні для поетапної виплати боргів.

"Ми не очікували таких кроків, тому що, за нашою інформацією, Фонд гарантування активно працював над нашою пропозицією. Це спроба поламати всю домовленість і показати зовнішнім інвесторам, що це не спрацює. Це якийсь сюр і подвійні стандарти", - наголосив Бахматюк.

Як повідомлялося, детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 11 листопада затримали сімох осіб, серед яких колишні та діючі співробітники Національного банку України, за підозрою в заволодінні коштами виданого в 2014 році стабілізаційного кредиту VAB Банку в сумі 1,2 млрд грн.

НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ВіЕйБі Банк (VAB банк, Київ).

За даними НБУ, на початок жовтня 2014 року VAB Банк за розміром активів посідав 16-те місце (23,97 млрд грн) серед 166 банків, що діяли в країні. Бахматюк неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізосіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції та вимагає негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА