Інтерфакс-Україна
18:24 12.11.2019

Мінфін знизив ставку за дворічними валютними ОВДП до 4,25%

2 хв читати
Мінфін знизив ставку за дворічними валютними ОВДП до 4,25%

Мінфін у вівторок після двомісячної перерви здійснив первинний аукціон із розміщення дворічних облігацій внутрішньої держпозики у доларах, на якому розмістив усі виставлені облігації на $304,88 млн і знизив ставку відсікання з 5,5% до 4,25% річних.

Як зазначено у повідомленні відомства на його сайті, попит перевищив пропозицію у 2,2 раза, було відхилено 26 із 102 заявок зі ставками до 6% річних.

Наявність покупців, готових на зниження прибутковості до 3,5%, дало змогу Мінфіну отримати середньозважену прибутковість 4,02% річних.

На гривневих аукціонах продавець також знову знизив ставки. Найбільший попит був на трирічні папери - 9,66 млрд грн за номіналом за пропозиції 2,5 млрд грн. У результаті ціну відсікання було знижено до 13,12%, а 31 заявка із 54 було зі ставками до 14,45% відхилено.

Порівняно із попереднім таким аукціоном три тижні тому, який відбувся ще до зниження Нацбанком облікової ставки на 1 процентний пункт (п. п.), прибутковість трирічних ОВДП впала на 2 п. п., проте порівняно з розміщенням чотирирічних паперів тиждень тому вона була нижчою на 0,26 п. п.

Попит на річні папери був трохи більший за пропозиції - 680 млн грн проти 500 млн грн, тоді як на шестимісячні папери він становив 276 млн грн і не дотягнув до виставлених 300 млн грн.

Проте, нечисленних заявок вистачило, щоб Мінфін опустив прибутковість паперів ще на 0,25 п. п. порівняно з аукціонами тижневої давності: річних - до 13,75%, шестимісячних - до 14,1%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зростання сільського господарства підняло темпи приросту ВВП у серпні до 8% - ІЕД

Бізнес закликав уряд та Раду скасувати вивізне мито на сою та ріпак

"Київтеплоенерго" заявляє про черговий обшук офісу Нацполіцією і безпідставний зрив роботи підприємства

Україна та ЄБРР уклали чергову грантову угоду для реалізації проєктів на ЧАЕС

Регіональними програмами компенсацій у межах "єОселі" скористалися 1,2 тис. позичальників

Apartel resorts шукає ділянку під п’ятизірковий готель у центрі Львова

НБУ дозволив купівлю валюти для поштових відправлень до США та врегулював питання різних лімітів

Середня інвестиція в українську курортну нерухомість зросла до $150-200 тис.

"Укрнафта" ребрендувала вісім колишніх АЗК Shell у Київській області

Уряд продовжив на ОЗП 2025/2026 проєкт допомоги населенню прифронтових регіонів LNG, включив до нього Запоріжжя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА