Інтерфакс-Україна
17:00 13.11.2019

"Обілення" ринку металобрухту виведе з тіні бізнес обсягом майже 16 млрд грн на рік - заступник голови комітету ВР з економрозвитку

2 хв читати
"Обілення" ринку металобрухту виведе з тіні бізнес обсягом майже 16 млрд грн на рік - заступник голови комітету ВР з економрозвитку

У Верховній Раді мають намір вивести з тіні господарську діяльність з операцій із брухтом чорних металів, що дасть змогу направити в державний бюджет майже 900 млн грн додаткових податків і зборів.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, коментуючи зареєстрований у парламенті законопроект №2426 від 12 листопада 2019 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)", український ринок металобрухту на 80% працює в тіні.

За його словами, в 2018 році обсяг цього тіньового сектору становив майже 16 млрд грн.

"У комітеті ми провели зустрічі із зацікавленими сторонами - металургами, заготівельниками брухту, Міністерством економрозвитку, і з'ясували, що нинішня ситуація нікого не влаштовує, ринок потрібно виводити з тіні. Страждають металурги через необґрунтовані претензії податківців щодо так званих нікчемних операцій, страждають заготівельники брухту, тому що змушені весь час принижуватися перед корупціонерами з контролюючих і силових органів. Але насамперед страждає держбюджет - виведення ринку брухту з тіні дасть майже 900 млн грн додаткових податків. Обілення ринку металобрухту створить передумови для виведення з тіні бізнесу обсягом приблизно 16 млрд грн на рік", - зазначив співрозмовник агентства.

При цьому він уточнив, що законопроект №2426 передбачає усунути низку штучних обмежень і правових колізій, які перешкоджають легальній роботі ринку. Так, передбачається скасувати свідомо нездійсненні вимоги до пунктів прийому брухту: для цього потрібно розділити діяльність із заготівлі металобрухту та діяльність із переробки. До заготівлі - менше вимог: не потрібно дороге промислове обладнання, простіші вимоги до площі пункту тощо. До переробки та металургійної переробки, які неможливі без спецобладнання, всі вимоги залишаються в силі.

Крім того, необхідно усунути надуманий поділ на побутовий і промисловий брухт, а отже, усунути штрафи за порушення цього поділу. Також слід дозволити офіційні розрахунки готівкою за куплений у населення металобрухт. Зараз усі види вторсировини можна офіційно приймати у населення за готівку, металобрухт - ні.

Планується скасувати акти обстеження брухтозаготівельних підприємств обласними адміністраціями - це рудимент, який забули скасувати після скасування ліцензування операцій із металобрухтом у 2014 році. І нарешті - усунути правову колізію у ст. 213 кримінального кодексу: зараз передбачена кримінальна відповідальність за здійснення операцій із металобрухтом у разі, якщо компанія не внесена до відповідного реєстру. При цьому реєстру немає і нормативних актів із цього приводу також немає.

Законопроект №2426 зареєстровано у Верховній Раді 12 листопада 2019 року. Разом із Кисилевським співавторами законопроекту стали 22 народних депутати. Розробкою законопроекту займалася робоча група, до якої увійшли представники брухтозаготівників, металургів і Мінекономіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Укладання угод на імпорт газу кінцевим споживачам неминуче активізується через його дефіцит – комерційний директор "Д.ТРЕЙДІНГ"

Малювати сценарії апокаліпсису для енергосистеми на літо безвідповідально – комерційний директор Д.ТРЕЙДІНГ

"Д.ТРЕЙДІНГ" у своєму портфелі має 600 МВт розподіленої генерації – комерційний директор

Видобуток критичних матеріалів, нафти, газу та інфраструктура визначені пріоритетними напрямками для Американсько-українського інвестфонду

DIM вікрив продажі в комплексі The One

Бюджетна декларація допускає зростання мінімальної зарплати до 10 тис. грн в 2028р.

Бюджетна декларація на 2026-2028рр передбачає за базовим сценарієм поступове скорочення видатків держбюджету на безпеку і оборону

Наступний перегляд програми з МВФ за пропозицією України відбудеться у грудні-2025 замість серпня-вересня

ДПС за 6міс.-2025 перевиконала план надходжень до держбюджету на 10,4% - в.о. голови Карнаух

Угода щодо лібералізації торгівлі - це новий етап у контексті процесу вступу України в ЄС - Єврокомісія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА