Інтерфакс-Україна
17:00 13.11.2019

"Обілення" ринку металобрухту виведе з тіні бізнес обсягом майже 16 млрд грн на рік - заступник голови комітету ВР з економрозвитку

2 хв читати
"Обілення" ринку металобрухту виведе з тіні бізнес обсягом майже 16 млрд грн на рік - заступник голови комітету ВР з економрозвитку

У Верховній Раді мають намір вивести з тіні господарську діяльність з операцій із брухтом чорних металів, що дасть змогу направити в державний бюджет майже 900 млн грн додаткових податків і зборів.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник голови комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, коментуючи зареєстрований у парламенті законопроект №2426 від 12 листопада 2019 року "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом)", український ринок металобрухту на 80% працює в тіні.

За його словами, в 2018 році обсяг цього тіньового сектору становив майже 16 млрд грн.

"У комітеті ми провели зустрічі із зацікавленими сторонами - металургами, заготівельниками брухту, Міністерством економрозвитку, і з'ясували, що нинішня ситуація нікого не влаштовує, ринок потрібно виводити з тіні. Страждають металурги через необґрунтовані претензії податківців щодо так званих нікчемних операцій, страждають заготівельники брухту, тому що змушені весь час принижуватися перед корупціонерами з контролюючих і силових органів. Але насамперед страждає держбюджет - виведення ринку брухту з тіні дасть майже 900 млн грн додаткових податків. Обілення ринку металобрухту створить передумови для виведення з тіні бізнесу обсягом приблизно 16 млрд грн на рік", - зазначив співрозмовник агентства.

При цьому він уточнив, що законопроект №2426 передбачає усунути низку штучних обмежень і правових колізій, які перешкоджають легальній роботі ринку. Так, передбачається скасувати свідомо нездійсненні вимоги до пунктів прийому брухту: для цього потрібно розділити діяльність із заготівлі металобрухту та діяльність із переробки. До заготівлі - менше вимог: не потрібно дороге промислове обладнання, простіші вимоги до площі пункту тощо. До переробки та металургійної переробки, які неможливі без спецобладнання, всі вимоги залишаються в силі.

Крім того, необхідно усунути надуманий поділ на побутовий і промисловий брухт, а отже, усунути штрафи за порушення цього поділу. Також слід дозволити офіційні розрахунки готівкою за куплений у населення металобрухт. Зараз усі види вторсировини можна офіційно приймати у населення за готівку, металобрухт - ні.

Планується скасувати акти обстеження брухтозаготівельних підприємств обласними адміністраціями - це рудимент, який забули скасувати після скасування ліцензування операцій із металобрухтом у 2014 році. І нарешті - усунути правову колізію у ст. 213 кримінального кодексу: зараз передбачена кримінальна відповідальність за здійснення операцій із металобрухтом у разі, якщо компанія не внесена до відповідного реєстру. При цьому реєстру немає і нормативних актів із цього приводу також немає.

Законопроект №2426 зареєстровано у Верховній Раді 12 листопада 2019 року. Разом із Кисилевським співавторами законопроекту стали 22 народних депутати. Розробкою законопроекту займалася робоча група, до якої увійшли представники брухтозаготівників, металургів і Мінекономіки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА