10:26 14.11.2019

Мін'юст має намір зобов'язати реєстраторів нерухомості проходити додаткову авторизацію через Google Authentificator - Дубілет

1 хв читати
Мін'юст має намір зобов'язати реєстраторів нерухомості проходити додаткову авторизацію через Google Authentificator - Дубілет

Міністерство юстиції України для боротьби з рейдерством упровадило додаткову опцію авторизації реєстраторів нерухомості через Google Authentificator, а незабаром може зробити її обов'язковою, повідомив міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет.

"Тепер для проведення будь-якої дії реєстратору потрібно буде не лише скористатися своїм електронним підписом, а й ввести код зі свого смартфону. Зламати комп'ютер і смартфон одночасно фактично неможливо", - написав Дубілет у Facebook у четвер.

Одним зі способів рейдерства нерухомості є злом комп'ютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів).

"Заразивши комп'ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви... Цікаво, що якщо ніякого злому не було, і реєстратор сам пішов на незаконну дію, він міг завжди сказати, що його комп'ютер зламали", - пояснив він.

Раніше для боротьби з цим держава планувала зобов'язати реєстраторів встановлювати складний програмно-апаратний комплекс, що спричинило б значні витрати. При цьому банківський досвід свідчить, що ефективну протидію таким зловмисникам може чинити аутентифікація через SMS-пароль, пояснив міністр.

"Приблизно такими аргументами я переконав колег згорнути дорогу програму захисту й натомість зробити другий фактор авторизації. Хіба що замість витрат на SMS-паролі я запропонував Google Authentificator. На щастя, він безкоштовний", - вказав Дубілет.

Він додав, що другий фактор авторизації є лише опцією, але незабаром Мін'юст має намір зробити його обов'язковим.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА