Інтерфакс-Україна
13:25 14.11.2019

Україна у 2020 році планує позичити на зовнішніх ринках $4,9 млрд

1 хв читати
Україна у 2020 році планує позичити на зовнішніх ринках $4,9 млрд

План фінансування державного бюджету в 2020 році, який уряд заклав у проект, передбачає зовнішні запозичення обсягом $4,9 млрд і внутрішні обсягом 231,1 млрд грн, або $8,4 млрд, повідомив урядовий уповноважений з питань держборгу Юрій Буца.

"Ми продовжимо збільшувати частку запозичень у національній валюті", - сказав він на конференції рейтингового агентства Fitch у Києві у четвер.

За його словами, обсяг виплат за держборгом наступного року оцінюється у 282,1 млрд грн ($10,3 млрд) - погашення основної суми та 141,5 млрд грн ($5,1 млрд) - виплата відсотків. Він також додав, що ще 12 млрд грн планується залучити за рахунок приватизації.

Буца зазначив, що з початку цього року сукупний держборг України скоротився з 60,9% ВВП до 51,2% ВВП на вересень цього року, хоча в доларовому вираженні він зріс із $78,3 млрд до $83 млрд.

Він також зазначив, що частка боргу в гривні за цей час збільшилася з 33% до 40%, а в доларах скоротилася з 48% до 42%. За його словами, борг у євро збільшився з 9% до 11%. Державний уповноважений із держборгу додав, що невелика частка євро у борзі дає змогу розглядати можливість її збільшення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна оголосила про успішну реструктуризацію ВВП-варантів: угоду підтримали 99% їх власників

Гетманцев звернувся до Свириденко з закликом відтермінувати платіжні термінали для ФОП 1-ї групи до кінця війни

Банкрутство окремих страховиків не загрожує стабільній роботі фінансового сектору – НБУ

НБУ: після досягнення миру банки мають зменшувати частку держсектору в кредитах

Енергоспівтовариство продовжило термін експлуатації великих спалювальних установок в Україні

Мінфін США готовий до введення санкцій проти РФ в найкоротший час - Стефанішина

Гендиректор "Scania Україна" Хокан Йюде став президентом ЄБА на 2026-2027рр.

Рівень фінансового стресу у листопаді був найнижчим із початку повномасштабного вторгнення – Нацбанк

Пісний різдвяний стіл подорожчав на 11%, до 913,57 грн, лідери - кутя та узвар

AmCham заявляє про загрозу морському експорту та закликає посилити протиповітряний та морський захист України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА