13:50 14.11.2019

ПриватБанк оскаржить рішення Північного апеляційного госпсуду, який визнав недійсними умови кредитних договорів із компаніями екс-власників

2 хв читати
ПриватБанк оскаржить рішення Північного апеляційного госпсуду, який визнав недійсними умови кредитних договорів із компаніями екс-власників

Державний ПриватБанк подає касаційну скаргу на рішення Північного апеляційного господарського суду, який визнав недійсними окремі умови кредитних договорів із компаніями екс-власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, повідомляється в прес-релізі банку.

"ПриватБанк вважає судове рішення очевидно безпідставним і необґрунтованим і безумовно оскаржить його у Верховному Суді", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується у повідомленні, ще до націоналізації ПриватБанку в грудні 2016 року банк надавав кредити пов'язаним із колишніми власниками компаніям під процентну ставку, яка була вдвічі нижчою за ринкову і становила від 10% до 12% річних у гривні. "Видачею таких "індексних кредитів" і було закладено майбутні юридичні ризики щодо стягнення з позичальників нарахованих відсотків, комісій та штрафних санкцій. І саме зараз пов'язані з колишніми власниками банку недобросовісні позичальники використовують зазначені недоліки, заявляючи позови до банку про визнання недійсними окремих умов кредитних договорів", - йдеться в повідомленні.

Північний апеляційний госпсуд 4 листопада 2019 року задовольнив позов низки компаній, пов'язаних із Коломойським, до ПриватБанку і визнав недійсними умови кредитних договорів, згідно з якими компанії винні банку 7,5 млрд грн.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови та влив у її капітал понад 155 млрд грн. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня 2019 року скасував рішення про націоналізацію ПриватБанку, а також рішення НБУ про перелік пов'язаних осіб фінустанови.

Наразі сторони провадять також численні інші судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заборгованість із зарплати в Україні у 2019 році зросла на 14,7%

ОГТСУ розглядає можливість об'єднання точок входу/виходу на західному кордоні у віртуальні з'єднання

Бразилія припинила антидемпінгові заходи щодо імпорту автомобільних шин з України

Обсяг готівки в обігу в Україні в 2019 році зріс на 6,2%

Україна виступає за оновлення положень торговельної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС - Гончарук

ЄС виділить Україні EUR26 млн на підтримку розвитку сільського господарства та малого фермерства - в Брюсселі підписано угоду

Україна розраховує на отримання EUR500 млн 2-го траншу макрофіндопомоги ЄС у I кв. 2020 р.

Реальна зарплата українців в 2019 р. зросла на 11,3% - Держстат

Ціна газу для населення і тепловиків у січні за новою методикою становитиме 4,65 грн/куб. м без ПДВ і транспортування

Україна та Євросоюз мають розробити спільну дорожню карту щодо реалізації Європейського зеленого пакту - Гончарук

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА