14:27 14.11.2019

Верховна Рада ухвалила закон із поправками до Бюджетного кодексу

2 хв читати
Верховна Рада ухвалила закон із поправками до Бюджетного кодексу

Верховна Рада прийняла законопроект із поправками до Бюджетного кодексу, необхідний для ухвалення закону про державний бюджет на 2020 рік.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", проект закону №2144 у другому читанні підтримали 282 народні депутати за необхідних 226 голосів.

Законопроект передбачає створення боргового агентства, яке координуватиме Кабінет Міністрів через міністра фінансів. Глава агентства отримує повноваження у сфері державних запозичень та управління держборгу, свідчить текст законопроекту, тоді як зараз повноваження з формування та реалізації управління держборгом і гарантованим державою боргом входять до компетенції Мінфіну.

"Парламент ухвалив одне з ключових рішень у сфері управління державним боргом. Створення боргового агентства - відповідь на виклики часу та наслідок аналізу поточної ситуації, що відповідає кращим міжнародним практикам. Упровадження агентської моделі управління як найбільш ефективної сприятиме поліпшенню якості та розширенню можливих інструментів боргової політики", - наводить прес-служба Мінфіну слова заступника міністра фінансів Василя Шкуракова.

Боргове агентство зможе використовувати вдосконалені механізми управління ліквідністю і платоспроможністю з початку бюджетних періодів, забезпечивши ефективне використання тимчасово вільних коштів із формування додаткових доходів бюджету, зазначили в Мінфіні.

Народні депутати подали 258 поправок до другого читання, з яких комітет з питань бюджету підтримав 85.

Крім цього, під час обговорення народні депутати підтримали поправку, згідно з якою надходження від акцизу на паливо перерозподіляються з Дорожнього фонду до місцевих бюджетів, причому після перерви народні депутати до неї не поверталися.

Закон також дає змогу за рішенням Кабміну, погодженим із комітетом Верховної Ради з питань бюджету, здійснювати запозичення понад обсяг, визначений для року в законі про держбюджет, для фінансування держбюджету наступного року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА