Інтерфакс-Україна
14:36 18.11.2019

Стародубцев виступає за кардинальне спрощення процедур на держслужбі

2 хв читати

 Голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) Олександр Стародубцев виступає за кардинальне спрощення процедур на державній службі.

"Я вважаю, що наша країна є в абсолютно поганому стані, і ми не витримаємо, якщо рухатимемося таким повільним темпом, тому нам треба кардинально щось робити по-іншому. А по-іншому - це означає ризикувати, спрощувати звільнення і рекрутинг, наприклад... Поки що треба все спростити, оскільки пропорція перевертнів, які користуються недосконалістю різних процедур, сильно перевищує кількість нормальних людей, які від цього можуть постраждати", - повідомив Стародубцев в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами голови НАДС, нині до конкурсних процедур на держслужбу вже внесено низку змін. Зокрема, тепер конкурсна комісія надає суб'єкту призначення перелік із кількох кандидатів, які показали найкращі результати, замість одного переможця, як це було раніше.

Також зменшувалася кількість компетенцій і їх розставляння за етапами оцінювання під час конкурсу. Отже, на сьогодні в конкурсах на держслужбу є три етапи. Перший - тестування з іноземної мови, законодавства, абстрактного мислення, які перевіряють мінімальні вимоги ментальної здатності людини. Другий - співбесіда з комісією вищого корпусу на загальнозрозумілі людські навички: лідерство, комунікація, орієнтація на результат і стресостійкість. Третій - співбесіда із суб'єктом призначення, під час якої оцінюють досвід, доброчесність і плани на конкретній позиції у тих, хто потрапив до шорт-листа за результатами конкурсу.

"Із ситуаційними завданнями ми довго думали і зробили їх необов'язковими, але очевидно, що зараз їх ніхто не використовуватиме. Саме на ситуаційних завданнях, і це абсолютний факт, зрізується більшість кандидатів із бізнесу. Це дуже неоднозначний інструмент", - додав Стародубцев.

Він зазначив, що нині більше впливу на результат конкурсів мають співбесіди, оскільки оцінюється більше компетенцій.

"Це більший суб'єктивізм, я це абсолютно розумію. Але на категорію "А" нам потрібен менеджер. І софт-скіли (м’які навички - ІФ) тут важливіші за законодавство, знання якого легко та об'єктивно перевіряється тестами. Тому, я нікого не хочу скривдити, але нам треба більше людей з бізнесу, тому що бізнес значно ефективніший в Україні, і там значно краще зі софт-скілами. І HR поки що можна навчитися лише в бізнесі", - констатував Стародубцев.

Повний текст інтерв'ю зі Стародубцевим буде оприлюднено в стрічці новин і на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аграрії засіяли 76% ярих зернових та зернобобових від плану та наздогнали минулорічний показник за площею

ТППУ ініціює запровадження ефективного страхування військових ризиків для інвесторів та експортерів

Ощадбанк у IV кв.-2024 сформував консорціум з Укргазбанком та ПУМБ для кредиту 2,8 млрд грн ОПК під держгарантію

"Ліси України" в 2025р. передбачили на централізовані закупівлі 3,1 млрд грн

Середня зарплата серед вакансій в Україні зростає на 500 грн третій місяць поспіль

Україна та ЄС ще не розпочали переговори щодо торгівлі за ст.29 DCFTA – Стефанішина

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА