18:03 19.11.2019

Дубінський пропонує віднести вимоги НБУ за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п’ятої черги кредиторів

2 хв читати
Дубінський пропонує віднести вимоги НБУ за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п’ятої черги кредиторів

Заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Дубінський (фракція "Слуга народу") 15 листопада зареєстрував у парламенті законопроект про тимчасове віднесення вимог Національного банку України (НБУ) як забезпеченого кредитора за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п'ятої черги кредиторів (№2459).

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, такий порядок застосовуватиметься лише до банків, які станом на 1 січня 2019 року вже було віднесено до категорії неплатоспроможних та процедуру ліквідації яких не завершено. Запропонована законопроектом норма має тимчасовий характер і втратить чинність, коли всі ці банки буде ліквідовано або всі кредити рефінансування цих банків буде повернуто.

У пояснювальній записці зазначається, що в найбільших банках, які було визнано неплатоспроможними (банки "Дельта", "Надра", "ВіЕйБі", "Фінанси та Кредит"), від 30% до 90% всього майна було взято в заставу НБУ. Крім того, відповідно до нормативних актів НБУ, як забезпечення кредитів рефінансування банків виступили кращі активи банків, які за оціночною вартістю в рази перевищували номінал кредиту рефінансування, а для вкладників залишилася безнадійна заборгованість.

"З метою виконання Нацбанком вимог закону та захисту законних інтересів громадян України пропонується мінімізувати негативні наслідки масового віднесення банків до категорії неплатоспроможних шляхом введення змін до законодавства тимчасової дії, і у такий спосіб забезпечити відновлення довіри до банків і особливо до Нацбанку, що зміцнить стабільність банківської системи України", - йдеться у документі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА