20:21 19.11.2019

Закон про анбандлінг відкрив шлях до створення нового оператора ГТС відповідно до Третього енергопакета

2 хв читати
Закон про анбандлінг відкрив шлях до створення нового оператора ГТС відповідно до Третього енергопакета

Ухвалений Верховною Радою 15 листопада законопроект про відділення від НАК "Нафтогаз України" діяльності з транспортування природного газу (анбандлінг) сформував необхідні умови для створення незалежного оператора газотранспортної системи (ГТС), що відповідає вимогам Третього енергетичного пакета, вважають у Секретаріаті Енергетичного співтовариства.

"Ухвалений закон сформував необхідні умови для створення незалежного системного оператора відповідно до Третього енергетичного пакета згідно з Договором про Енергетичне співтовариство. Після декількох років інерції та політичної боротьби закон усунув одну з головних перешкод для дотримання вимог у газовому секторі та продовження довгострокового транзиту газу з Росії" , - зазначено у релізі на сайті організації.

Незважаючи на те, що ухвалення закону є першим важливим кроком, подальших заходів, зокрема укладання угод між компаніями та органами влади, буде вжито швидко, сподіваються в Енергоспівтоваристві.

Анбандлінг оператора ГТС має схвалити український регулятор із подальшою позитивною оцінкою з боку Секретаріату.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України 18 вересня 2019 року оновив план анбандлінгу "Нафтогазу". Новим оператором буде ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ, 100% "дочка" АТ "Укртрансгаз"), яке з 1 липня 2019 року здійснює функції з технічної експлуатації ГТС та має відповідний персонал. ОГТСУ буде передано у власність АТ "Магістральні газопроводи України" (МГУ), 100% акцій якого Кабмін передав в управління Міністерству фінансів. Одночасно держава передасть новому оператору в управління газотранспортну систему терміном на 15 років, зможе повноцінно запрацювати з 1 січня 2020 року.

Нова модель анбандлінга НАК відповідає вимогам Третього енергопакета, що відкриває дорогу для підписання нового транзитного договору відповідно до європейських правил. Чинний десятирічний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом" завершується 1 січня 2020 року.

15 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у зв'язку з відділенням діяльності з транспортування природного газу", необхідний для сертифікації ОГТСУ.

22 листопада Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) розгляне попереднє рішення про сертифікацію.

ГТС України має загальну протяжність газопроводів близько 38 тис. км, до неї входять 73 компресорні станції та понад 1,4 тис. газорозподільних станцій.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Райффайзен банк Аваль має намір збільшити виплату дивідендів за підсумками 2019 р до 4,27 млрд грн

Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується близько $ 44,87 за барель

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Консенсус-прогноз падіння ВВП України в 2020 році погіршився до 6% із поліпшенням відскоку у 2021 році до 3,2% - Мінекономіки

Кабмін призначив Іващенка першим заступником, Немілостівого - заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості

DCH заявляє про відсутність у АМКУ права відмовити в покупці "Мотор Січі" з китайськими партнерами та готовність іти до міжнародного суду

Інфляція в Україні в річному вимірі залишилася на рівні 2,4% після дефляції 0,6% у липні

ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

ПриватБанк запустив біометричні POS-термінали з ідентифікацією обличчя

Група "Текстиль-Контакт" запустила в Чернігові виробництво медодягу з високим ступенем захисту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА