20:19 25.11.2019

Добудова двох блоків ХАЕС у рамках проекту "енергомосту" не реалізується через відсутність попиту на атомну е/е у Європі

1 хв читати
Добудова двох блоків ХАЕС у рамках проекту "енергомосту" не реалізується через відсутність попиту на атомну е/е у Європі

Добудова блоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у рамках проекту енергоміст "Україна-ЄС", що передбачає видачу потужності з блоку №2 ХАЕС в енергосистему ЄС, не реалізується через відсутність попиту на атомну електроенергію у європейських споживачів, повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

"Проблема в тому, що ми не можемо підтвердити (цей проект - ІФ) на рівні споживачів електроенергії в Європі. Коли я запитував прем'єр-міністра Польщі, чи потрібна їм ця електроенергія, він сказав що у них інший вибір, вони пішли в зелену енергетику, їм вона не цікава", - сказав він журналістам у понеділок після презентації завдань міністерства на 2019-2020 роки.

За його словами, рішення про розвиток і фінансування тих чи інших видів генерації, їх частки в загальному балансі додатково аналізуватимуться.

Як повідомлялося, енергоміст "Україна-ЄС" передбачає організацію видачі потужності з блока №2 Хмельницької АЕС в енергосистему ЄС шляхом включення його до складу Бурштинського енергоострова разом із 750/330 кВ ПС "Західноукраїнська" та 750 кВ ЛЕП ХАЕС-Жешув (Польща). Отримувані від експорту електроенергії з цього блоку кошти планується використати для фінансування будівництва блоків №3-4 на Хмельницькій АЕС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА