15:07 26.11.2019

Без нового контракту газ із РФ за транзиту через Україну після 1 січня буде закачано до ПСГ до моменту документального оформлення

2 хв читати
Без нового контракту газ із РФ за транзиту через Україну після 1 січня буде закачано до ПСГ до моменту документального оформлення

Російський газ за продовження після 1 січня 2020 року транзиту через територію України за відсутності відповідного контракту закачуватиметься до українських підземних сховищ газу (ПСГ) до моменту документального оформлення ресурсу, повідомив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Газ без документального оформлення, який буде заходити в Україну, закачуватиметься до підземних сховищ газу як "газ невизначеного власника", доки здійснюватиметься документальне оформлення цього газу", - написав він у соцмережі Facebook.

Як повідомлялося, 1 січня 2020 року спливає 10-річний транзитний контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом". Європейська Комісія вже запропонувала "Газпрому" підтриманий українською стороною варіант укладення транзитного контракту на десять років із щорічним обсягом від 60 млрд куб. м.

На минулих у вересні в Брюсселі тристоронніх переговорах українська сторона представила майбутнього оператора ГТС України - ТОВ "ОГТСУ", яке передало російській делегації проекти договору про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем, а також стандартного договору на транспортування. Крім того, "Нафтогаз" передав росіянам "дорожню карту" дій для завершення відокремлення оператора ГТС.

"Газпром" 18 листопада за підписом голови правління Олексія Міллера направив на адресу "Нафтогазу України" офіційну пропозицію про продовження терміну дії чинного контракту або укладення нового договору про транзит газу через територію України терміном на один рік з урахуванням прогнозного попиту європейських покупців на газ на 2020 рік.

У пропозиції "Газпрому", зокрема, зазначено, що необхідними умовами продовження чинного контракту або укладення нового договору є відмова обох сторін від усіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі та припинення всіх судових розглядів, зазначено в повідомленні управління інформації монополії.

НАК "Нафтогаз України" у відповіді "Газпрому", у свою чергу, наполягає на необхідності укладення відповідного європейським правилам нового транзитного контракту між ПАТ "Газпром" та оператором газотранспортної системи України. Українська компанія також заявляє про готовність розглянути можливість отримання від "Газпрому" природного газу замість грошей у рахунок виплат майже $3 млрд за рішеннями Cтокгольмського арбітражу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ дозволив з 1 вересня усім банкам приймати та передавати для дослідження в центробанк сильно зношені банкноти

Група DCH гарантує збереження і розвиток виробничої бази "Мотор Січі", її технологій і прав інтелектуальної власності

ЄБА виступила категорично проти президентського законопроекту про підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн

Term of pretrial investigation in Rotterdam+ case expires on Aug 8, SAPO suspends investigation – DTEK

Мінцифри й "Укрпошта" співпрацюватимуть для доступності державних послуг

"Київхліб" закрив на карантин лише пекарню, де зафіксовано спалах COVID-19

Ярославський заявляє про силовий тиск у зв'язку з операцією щодо "Мотор Січ" і просить президента Зеленського втрутитися

"Укрзалізниця" розробила програму підвищення безпеки перевезень у пасажирських поїздах

Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем

"Нова пошта" відкриє восени сортувальний центр поблизу Харкова на 15 тис. посилок/годину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА