Інтерфакс-Україна
20:27 27.11.2019

Литовська Modus Grupe відкрила на Прикарпатті СЕС потужністю 14 МВт

2 хв читати
Литовська Modus Grupe відкрила на Прикарпатті СЕС потужністю 14 МВт

Литовська багатопрофільна компанія Modus Grupe у середу відкрила в селі Залуква Галицького району на Прикарпатті сонячну електростанцію потужністю майже 14 МВт, повідомила Івано-Франківська облдержадміністрація на сайті.

За словами члена правління Modus Grupe Руслана Склеповича, який відповідає за проекти в галузі відновлюваної енергетики, обсяг інвестицій для реалізації цього проекту становить EUR11 млн, станцію було побудовано за півроку.

"Україна географічно приваблива та перспективна для розвитку проектів сонячної енергетики", - наводяться його слова в повідомленні.

Згідно зі звітом Modus Grupe за перше півріччя 2019 року, вона розпочала будівництво в Україні двох СЕС загальною потужністю 46 МВт.

За інформацією першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Марії Савки, на Прикарпатті сьогодні працюють 44 промислові сонячні електростанції загальною потужністю майже 130 МВт. За дев'ять місяців року вони виробили близько 100 млн кВт-год електроенергії, що становить 1,5% від загального обсягу виробленої електроенергії в області.

Як повідомлялося, про відкриття другої в Україні литовської СЕС повідомив президент України Володимир Зеленський на брифінгу в середу у Вільнюсі після зустрічі з президентом Литви Гітанасом Науседою в середу. Він також заявив, що в Україні не буде ретроспективних змін законодавства, які погіршують умови ведення бізнесу, незалежно від його спрямування, чи то ресторанний бізнес, чи "зелена" енергетика.

Modus Grupe об'єднує підприємства з торгівлі автомобілями, розвитку нерухомості, в галузі енергетики. Група в першому півріччі 2019 року збільшила виручку на 33% - до EUR226,3 млн, зокрема в секторі альтернативної енергетики - на 73%, до EUR20,5 млн. EBITDA компанії становить EUR34,4 млн. Біогазові та сонячні електростанції компанії розташовані в Литві, Польщі, Білорусі, Україні та Іспанії.

У серпні 2018 року Modus Grupe заявила про інвестування EUR30 млн у новий парк СЕС в Україні. Тоді наголошувалося, що реалізацією проекту потужністю 35 МВт займуться Green Genius і Modus Energy International, що входять до групи. СЕС будуть розташовані в Житомирській області, побудувати їх планується в другому півріччі 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АТБ, McDonald's и "Укрзализныця" возглавили рейтинги расходов клиентов monobank в 2025 году

АТБ, McDonald's та "Укрзалізниця" очолили рейтинги витрат клієнтів monobank у 2025р

Офіційний курс гривні послабився до нового мінімуму – 43,0757 грн/$1

"Укрзалізниця" тимчасово призупиняє купонні виплати по єврооблігаціях для збереження ліквідності – компанія

IT-Enterprise у 2025р залучив у клієнти "Дарницю", Rozetka, "МХП Легко", Ощадбанк та ще 24 компанії

Інфляція в Україні в 2025р зменшилася до 8% – Держстат

ВАКС задовольнив позов потенційних учасників конкурсу на вибір керуючого активами IDS Ukraine

Демайнери в грудні 2025р. розмінували понад 3 тис. га сільгоспугідь

Митний безвіз-2025: IT-система європейського спільного транзиту здобула визнання в українських перевізників

"Укренерго" законтрактувало 400 МВт базового навантаження "Енергоатома" до кінця січня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА