11:11 28.11.2019

Кава сильно подорожчала на побоюваннях спаду виробництва в Латинській Америці

2 хв читати
Кава сильно подорожчала на побоюваннях спаду виробництва в Латинській Америці

Ціни на каву підскочили більше ніж на чверть за останні тижні на ознаках скорочення виробництва в Латинській Америці.

Котирування ф'ючерсів досягли $1,173 за фунт на Intercontinental Exchange (ICE) порівняно з приблизно 93 центів у середині жовтня на побоюваннях недостатності постачань, повідомляє The Wall Street Journal.

Запаси кави на складах, що відслідковуються ICE, впали майже на 78 тис. мішків (1 мішок = 60 кг) за останні тижні. Трейдери вважають, що основною причиною цього є зниження врожаю в Гондурасі, третьому за величиною виробнику арабіки у світі, через надзвичайно посушливу погоду. Погані погодні умови спостерігаються також у Бразилії та Перу.

Арабіка росте переважно в країнах Латинської Америки. Частка Гондурасу в світовому виробництві становить менше ніж 10%, однак основна маса кави, що має сертифікат ICE, надходить на біржу з цієї країни. В результаті гондураська кава має непропорційно великий вплив на формування цін, зазначає сировинний брокер Marex Spectron.

Скорочення запасів кави може бути ознакою інтересу великих інституційних інвесторів, повідомляє директор з торгівлі Comexim USA Родріго Коста.

На ймовірність очікувань подальшого підвищення цін вказує скорочення кількості "коротких позицій" до мінімуму з липня, зазначається в статті.

Міжнародна організація кави (ICO) прогнозує, що виробництво кави в 2019-2020 сільськогосподарському році знизиться на 0,9% - до 167,4 млн мішків, що приблизно становить 10 млн тонн.

Урожай арабіки, зокрема, може впасти на 2,7% - до 95,68 млн мішків. Це буде мінімальний обсяг виробництва за останні чотири роки.

Водночас попит на каву у світі, як очікується, підвищуватиметься. Зокрема, в Азіатсько-тихоокеанському регіоні прогнозується зростання на 3% в найближчий рік, в Європі - на 1-2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА