20:16 29.11.2019

"Кернел" уклав перший безпоставочний валютний форвард на українському ринку

2 хв читати
"Кернел" уклав перший безпоставочний валютний форвард на українському ринку

Один з українських банків і великий український агрохолдинг "Кернел" цього тижня уклали перший в історії України безпоставочний валютний форвард (NDF), повідомив Національний банк України.

"Це перша угода з хеджування валютних ризиків такого типу на українському ринку. Раніше на ринку укладалися також угоди з поставочними валютними форвардами, проте їх частка все ще несуттєва і має великий потенціал до зростання", - зазначив регулятор у повідомленні в п'ятницю.

У ньому заступник голови НБУ Олег Чурій зазначив, що у світі на валютному ринку операції типу спот, тобто ті, які фактично здійснюються день у день, становлять не більше ніж третину від загального обсягу валютного ринку.

"Решта – це операції з використанням інструментів хеджування: форвардів, ф’ючерсів, свопів. На жаль, в Україні все навпаки: домінують спотові угоди, а випадки хеджування бізнесом валютних ризиків усе ще мають поодинокий характер", - констатував Чурій.

На його думку, в умовах плаваючого валютного курсу власники бізнесу та фінансові директори мають звернути увагу на інструменти хеджування, які вже доступні в Україні. Це, зокрема, поставочні та безпоставочні форварди, які можна укладати з банками під експортно-імпортні операції або кредити від нерезидентів.

"Україна вже чотири роки живе в умовах гнучкого курсоутворення, яке дає змогу уникати накопичення дисбалансів в економіці, але також вимагає від бізнесу завбачливого планування", - заявив заступник голови НБУ.

Минулого тижня Нацбанк заявив про плани розпочати проведення операцій із похідними фінансовими інструментами в другому кварталі 2020 року. На першому етапі буде впроваджено процентний своп (IRS) і звичайний своп, на другому - форвардні операції та спеціальний своп, на третьому - опціони.

Запуск операцій центробанку з процентними деривативами націлений на посилення монетарної трансмісії через побудову "довгого" сегмента кривої дохідності та сприяння довгостроковому кредитуванню шляхом зниження процентного ризику.

Запуск операцій із валютними деривативами має на меті посилення монетарної трансмісії шляхом зниження уразливості економіки до змін курсу гривні, сприяння кредитуванню за рахунок трансформації валютних ресурсів у гривневі та зниження рівня доларизації.

У коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" агрохолдинг "Кернел" підтвердив, що в повідомленні НБУ йдеться про агрохолдинг, і повідомив, що наступного тижня планується оприлюднити деталі щодо форварду

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Депутати "Слуги народу" пропонують випуск ОВДП на 19,6 млрд грн для розрахунків за е / е з "зеленими"

На заводі "Енергія" модернізували усі електрофільтри та встановлюють систему хімочистки димових газів

Глава "Укрзалізниці" хоче до кінця року повернути з 4-денного робочого тижня на 5-денний 60 тис. залізничників

В Україні у 2021 році поетапно підвищать пенсії 10 млн пенсіонерів - Мінсоцполітики

"Київміськбуд" прийняв на баланс ЖК "Оберіг-2" корпорації "Укрбуд"

В Україні розробляється мобільний застосунок для поліпшення розвитку ринку дронів - Криклій

ЄБА побоюється можливості ухвалення змін до механізму продажу необробленої деревини без обговорення з бізнесом

Держекоінспекція звернулася до суду для припинення діяльності коксового заводу "Новомет" у Харкові

"Енергоатом" підтвердив плани щодо запуску першої черги ЦСВЯП у грудні 2020 року - Міненерго

Віце-прем'єр Федоров вважає фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки в бюджеті-2021 катастрофічно недостатнім

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА