Інтерфакс-Україна
20:28 01.12.2019

Американські санкції проти "Північного потоку-2" торкнуться компаній, які прокладають труби дном Балтійського моря

2 хв читати
Американські санкції проти "Північного потоку-2" торкнуться компаній, які прокладають труби дном Балтійського моря

Обмеження щодо проекту "Північний потік-2", які в сенаті Конгресу США мають намір включити до військового бюджету, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу, повідомляє німецьке видання Bild з посиланням на свої джерела і виступ на конференції з безпеки в Галіфаксі глави сенатського комітету з міжнародних справ Джима Ріша.

Зокрема, під правила, які обмежать доступ європейських компаній на американський ринок, може потрапити швейцарська Allseas, яка спеціалізується на укладанні під водою труб і кабелів. Bild вказує, що під загрозою перебувають і кілька німецьких компаній, які працюють разом з Газпромом. Видання додає, що обмеження можуть бути введені ще до католицького Різдва.

Про подібні наміри в кінці листопада повідомляло видання Defense News  також з посиланням на Ріша. Останній пояснив, що положення про санкції проти компаній, що беруть участь в "Північному потоці-2" буде додано до законопроекту про військовий бюджет США з тієї причини, що на підготовку окремого санкційного документа немає часу, з огляду на той факт, що трубопровід швидше за все добудують у найближчі кілька місяців.

Defense News передбачало, що санкції будуть близькі до документа "Про захист енергетичної безпеки Європи" і торкнуться, насамперед, тих компаній, які будуть надавати свої спеціалізовані судна для укладання труб. Однак співрозмовник Bild заявив, що метою є повне припинення будівництва. "Якщо ніхто нічого не буде робити, то ніхто і не постраждає", - додав він.

У кінці жовтня сенатор-республіканець Енді Бар підготував законопроект про енергетичну безпеку Європи. Він передбачає введення нових санкцій проти компаній, котрі беруть участь в будівництві "Північного потоку-2". У липні комітет сенату США з міжнародних справ уже схвалював введення обмежень проти іноземних компаній, які укладають труби для російського газопроводу в Балтійському морі.

"Північний потік 2" пройде Балтійським морем, з'єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європі. Пропускна спроможність -55 млрд кубометрів газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є "Газпром" (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.

Раніше віце-прем'єр РФ Дмитро Козак заявив журналістам, що "Північний потік 2" почне працювати в середині 2020 р.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українські виробники добрив обговорили контроль імпорту та можливості збільшення експорту

Угода про інвестфонд відбудови зобов’язує Україну забезпечити захист активів та інвестицій незалежно від змін законодавства – юрист

Посли країн G7: Високо оцінюємо лідерство НБУ у впевненому проходженні через період викликів

Україна отримала 1 млрд євро від ЄС у межах програми ERA

Пролонговані ліцензії на надрокористування залишаться поза межами угоди з США про інвестфонд – Свириденко

Угода із США перспективна для українських greenfield-компаній з дозволами на поклади критичних мінералів – думка

Собівартість будівництва зросла вдвічі з початку війни - DIM

Україна розраховує на внески США в інвестфонд грошима та за рахунок військової допомоги вже цього року

Україна до кінця року планує схвалити пакет законів для інтеграції до енергоринків ЄС – Галущенко

ЄБРР може частково покрити ризики ПриватБанку, Укргазбанку та Райффайзенбанку за кредитами на EUR1,1 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА