19:19 02.12.2019

ЄЦБ буде діяти "рішуче" для досягнення мети щодо інфляції в єврозоні

2 хв читати
ЄЦБ буде діяти "рішуче" для досягнення мети щодо інфляції в єврозоні

Європейський центральний банк (ЄЦБ) має намір діяти "рішуче" з метою відновлення цінової стабільності в єврозоні, заявила голова ЄЦБ Крістін Лагард на слуханнях в Європарламенті, зазначивши, що майбутня оцінка стратегії Центробанку стосуватиметься широкого кола питань, включно зі зміною клімату і інфляцією.

"Акомодаційна політика ЄЦБ стала одним з ключових двигунів внутрішнього попиту в період відновлення, і вона залишається в силі", - наводить слова Лагард агентство Bloomberg.

Лагард, яка змінила на посту глави ЄЦБ Маріо Драгі на початку листопада, 12 грудня проведе перше засідання ради керуючих регулятора, на якому, як вважають експерти, вона, можливо, оголосить результати першої за 16 років фундаментальної оцінки стратегії Центробанку.

Лагард повідомила, що поки передчасно говорити про підсумки оцінки стратегії, і не сказала, скільки часу займе її проведення, зазначивши лише, що вона "буде керуватися двома принципами: аналізом і здоровим глуздом".

Вона визнала побічні ефекти надзвичайно м’якої політики ЄЦБ і сказала, що в ході оцінювання стратегії планується отримати більш чітке уявлення про те, як більш довгострокові тенденції впливають на те, що піддається контролю Центробанку.

За словами Лагард, хоча головним мандатом ЄЦБ залишається цінова стабільність, другорядний мандат, який полягає в підтримці загальної економічної політики в ЄС, також може охоплювати боротьбу зі зміною клімату.

Раніше джерела повідомляли Bloomberg, що керівники ЄЦБ можуть відмовитися від нинішньої мети щодо інфляції "трохи нижче 2%" на користь твердих 2%. Перехід до твердої мети щодо інфляції в середньостроковій перспективі послабив би тиск на ЄЦБ в плані необхідності посилювати грошово-кредитну політику після того, як інфляція в єврозоні перевищить позначку в 1,5%.

ЄЦБ, який реалізує високо стимулюючу політику протягом восьми років, викуповуючи бонди і утримуючи ставку з депозитів на негативному рівні, так і не зміг досягти мети щодо інфляції. Темпи зростання споживчих цін в єврозоні знаходяться нижче 1%, і експерти продовжують знижувати прогнози на найближчі роки.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польсько-румунський консорціум Vekto - Iridex Group Plastic переміг у тендері на рекультивацію львівського полігону ТПВ "Грибовичі"

"Кернел" купив ОЕЗ "Еллада" в Кропивницькому за $ 21 млн

Новак: міністерська тристороння зустріч щодо газу може відбутися наступного тижня

Рада прийняла закон про ліквідацію схем у сфері оцінки нерухомості

Попит на імпортовані вживані легкові авто в листопаді знову активізувався

НБУ зареєстрував міжнародну платіжну систему PayRun

Львівська обласна рада затвердила бюджет на 2020 рік

"Енергоатом" відкоригував план ремонтної кампанії з метою мінімізації впливу диспетчерських обмежень навесні 2020 року - Недашковський

Топ-менеджер "Нафтогазу" пропонує "Газпрому" звернутися до українського регулятора для зниження тарифу на транзит

Програма кредитів під 5-9% запрацює з 1 лютого-2020, позичальник має внести 20%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА