19:28 04.12.2019

Зниження ціни електроенергії в ОЕС пов'язане з профіцитом вироблення АЕС та імпортом

2 хв читати
Зниження ціни електроенергії в ОЕС пов'язане з профіцитом вироблення АЕС та імпортом

Зниження ціни електроенергії в Об'єднаній енергосистемі України (ОЕС) пов'язане з профіцитом виробництва електроенергії атомними електростанціями та постачанням імпортної електроенергії, вважає директор з комерційного обліку НЕК "Укренерго" Олександр Карпенко.

Таку думку він висловив у коментарях до постів у Facebook, в яких обговорювалося питання доцільності імпорту електроенергії з Росії та Білорусі в ОЕС.

Як зазначив Карпенко, для НАЕК "Енергоатом" в умовах роботи нового ринку е/е було б доцільним зарезервувати непродані 2 ГВт електроенергії, але вона не зробила цього.

"НАЕК так і не перелаштувалася на нові рейки. Замість того, щоб відправити у резерв 2 ГВт непроданих обсягів - шпарять як в ОРЕ (оптовому ринку електроенергії - ІФ)", - прокоментував він.

Як результат, на його думку, профіцит електроенергії, виробленої атомними станціями, зробив свій внесок у зниження ціни електроенергії.

"Не лише вони (імпортні постачання - ІФ), профіцит "атомки" також додав", - написав Карпенко.

Водночас, як прокоментував менеджер "Укренерго", "ці гомеопатичні постачання збили апетити маржинальних учасників ринку".

При цьому він зазначив, що графік імпорту зовсім не впливає на виробництво електроенергії АЕС.

Як повідомлялося, 3 грудня середньозважена ціна електричної енергії на ринку "на добу наперед" (РСН) у торговельній зоні "Об'єднана енергосистема України" (ОЕС) з періодом постачання на 4 грудня становила 845,69 грн/МВт-год, сягнувши у такий спосіб нового мінімуму. Перед цим про досягнення "нового мінімуму" повідомлялося 28 листопада - середньозважена ціна електричної енергії РСН у торговельній зоні ОЕС із періодом постачання на 29 листопада становила 898,4 грн/МВт-год.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА