20:57 05.12.2019

"Кернел" купив ОЕЗ "Еллада" в Кропивницькому за $ 21 млн

2 хв читати
"Кернел" купив ОЕЗ "Еллада" в Кропивницькому за $ 21 млн

"Кернел", один з найбільших українських агрохолдингів, придбав через дочірню компанію активи олійноекстракційного заводу (ОЕЗ) "Еллада" в Кропивницькому, які холдинг експлуатував з 2016 року за толінговою угодою.

"Завод має потужності переробки 274 тис. тонн насіння соняшнику на рік, ціна покупки еквівалентна $ 21 млн", - йдеться в повідомленні "Кернел" на Варшавській фондовій біржі в четвер.

Напередодні Антимонопольний комітет України дав згоду ТОВ "Придніпровський олійноекстракційний завод" агрохолдингу "Кернел" на купівлю майнового комплексу з переробки соняшнику і виробництва олії в Кропивницькому у ТОВ "Оліум Груп" (Київ). Згідно з матеріалами АМКУ, ці активи у вигляді рухомого і нерухомого майна в сукупності утворюють єдиний майновий комплекс у ПП "Еллада" (Київ).

За даними Єдиного держреєстру юросіб та фізосіб-підприємців, ПП "Еллада" знаходиться в стані припинення. Його засновником є ТОВ "Санойл-Фінанс", кінцевим бенефіціаром якої виступають ТОВ "Оліум Груп" і ТОВ "Аграрні Інвестиції 2012" (обидва - Київ).

"Кернел" - найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на пов'язаних бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

За даними агрохолдингу, на його частку припадає 8% світового виробництва соняшникової олії.

Акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером "Кернел" через Namsen LTD є Андрій Веревський з часткою 39,97%. Cascade Investment Fund (Кайманові о-ви), бенефіціаром якої виступає екс-депутат Віталій Хомутиннік, що володіє 6,59% акцій "Кернела".

"Кернел" завершив 2019 ФР з чистим прибутком $ 179 млн, що в 3,2 рази більше, ніж в 2018 ФР, а його виручка зросла на 66% - до $ 3,992 млрд, EBITDA - на 55%, до $ 346 млн.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА