10:32 06.12.2019

Рада НБУ визнала валютно-курсову політику Нацбанку неефективною

3 хв читати
Рада НБУ визнала валютно-курсову політику Нацбанку неефективною

Рада Національного банку України (НБУ) визнала діяльність правління центробанку в частині формування та реалізації валютно-курсової політики у 2019 році неефективною і такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України.

"Задіяти всі засоби та методи грошово-кредитної політики з метою пом'якшення монетарної політики НБУ", - йдеться в рекомендаціях Ради, затверджених її рішенням від 5 грудня.

Згідно з документом, Нацбанку також доцільно оновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.

Рада також рекомендує правлінню підготувати сценарій розгортання ситуацій на валютному ринку внаслідок можливого виходу власників-нерезидентів облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) та відповідний план дій НБУ, а також спільно з Мінфіном розробити правило щодо згладжування впливу продажу/купівлі нерезидентами валюти на стан міжбанківського валютного ринку.

На думку Ради, необхідно здійснити оцінку ефектів від приєднання до мережі Clearstream та впливу ситуації на збільшення попиту нерезидентів на ОВДП.

Згідно з документом, Нацбанк також має актуалізувати дослідження щодо впливу зміни обмінного курсу на споживчу інфляцію в Україні, надати оцінку реального обмінного/реального ефективного обмінного курсу (переоцінка/недооцінка) щодо розрахункового рівноважного рівня.

"Проаналізувати вплив розриву реального курсу на динаміку показників зовнішньої торгівлі, промисловості, інфляції. Нівелювати вплив коригування відкритої короткої валютної позиції в банківській системі через використання індексованих цінних паперів", - йдеться також у рекомендаціях Ради НБУ.

Рада уточнила, що темою її засідання 5 грудня був стан ЗВР і ситуація на валютному ринку України. Було заслухано заступника глави Нацбанку Олега Чурія з інформацією від правління та членів Ради НБУ Віталія Шапрана, Олександра Петрика, Віктора Козюка.

"Рада НБУ. Більшовизм означає: Можна не тільки плювати на регламент, але і на макроекономіку. Можна не знати, що таке трилема у відкритій економіці, і хотіти перетворити центробанк в держплан", - написав за підсумками засідання Козюк у Facebook.

Він зазначив, що торговельний баланс - не лише похідна курсу, а й реальних доходів, і важко вимагати структурної перебудови економіки з профіцитом торгівлі.

"Можна не знати, що обсяг припливу ПІІ визначається якістю інститутів (до речі, навіть у розвинених країнах), і хотіти, щоб за провал у залученні ПІІ ніс відповідальність МВФ", - додав Козюк і розкритикував вимогу щодо збільшення і резервів, і прибутку центробанку.

"Одним словом, коли є більшість, можна рекомендувати фізикам змінити закони природи", - наголосив член Ради НБУ.

Водночас Шапран спростував конфлікт на засіданні. "Просто зібрались люди із різним життєвим досвідом, різними поглядами і дискутують, іноді емоційно", - написав він у Facebook, уточнивши, що засідання було "гарячим" і тривало понад чотири години.

Як повідомлялося, восени 2019 року двічі голоси на засіданні Ради з питання переобрання її голови розподілялися в співвідношенні 4:4 після того, як Раду покинув заступник голови Тимофій Милованов у зв'язку з призначенням міністром економіки.

Проте після того, як Верховна Рада в середині листопада затвердила замість Милованова членом Ради Шапрана, Богдана Данилишина було переобрано голосуванням 5:3, оскільки в засіданні не брав участі Микола Каленський, який перебував під домашнім арештом у справі VAB Банку (Київ).

Цього тижня стало відомо, що Данилишин запропонував президенту України Володимиру Зеленскому замінити Каленського в Раді НБУ.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європейський інвестиційний банк надає кредит німецькій компанії для розробки вакцин

Україна може увійти в опалювальний сезон із запасами в ПСГ 25,5-26,5 млрд куб. м

Мінфін України розширив кількість бенчмарк-ОВДП до 15 випусків

ЄІБ може виділити Україні €340 млн в рамках Програми відновлення

Вікторія Тігіпко у 2020 році має намір закрити зовнішній фонд TA Ventures на $20 млн

Майже 30% компаній планують продавати бізнес або активи у найближчі 6-12 міс. - дослідження

"Нова пошта" за I півріччя збільшила доставку посилок на 32%

Глава Євроради визнав, що ЄС потрібні роки, щоб повернутися до докризового рівня, і закликав до перегляду моделі розвитку

Прибуток порту "Южний" за п'ять місяців 2020 року зріс на 1304%, повідомив Зеленському його керівник

Зеленський пообіцяв гендиректору ТІС Ставніцеру рівні умови для приватних і державних стивідорних компаній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА