18:03 06.12.2019

В Україні все ще пріоритетно перевозяться транзитні вантажі з РФ на шкоду українським компаніям - учасники ринку

4 хв читати
В Україні все ще пріоритетно перевозяться транзитні вантажі з РФ на шкоду українським компаніям - учасники ринку

 В Україні, як і раніше, в значних обсягах здійснюються перевезення транзитних вантажів із Російської Федерації на шкоду вантажам українських компаній, зокрема залізорудної сировини.

Такі дані наводять гірничорудні підприємства країни, продукція яких затримується з відвантаженням.

"Незважаючи на суботню нараду, на якій було ухвалено рішення зменшити в грудні обсяги транзитних вантажів, що проходять через ДП МТП "Южний", з 240 тис. тонн до 40 тис. тонн, сьогодні вранці знову спостерігається тенденція до збільшення обсягів транзитних вантажів через порт "Южний" у грудні за рахунок зменшення місячних обсягів відвантаження окатишів ПрАТ "Полтавський ГЗК", - цитує "Кременчуцька газета" лист керівництва ПГЗК міністру інфраструктури Владиславу Криклію.

При цьому газета зазначає, що найбільший експортер України - Полтавський ГЗК - просить міністра інфраструктури розібратися, чому українська інфраструктура досі недоступна вітчизняним виробникам.

При цьому в компанії констатують, що на порт "Южний" на 21-25 грудня вже номіновано судно Iron Destiny для вивезення з порту залізорудних окатишів ПГЗК обсягом 96 тис. тонн, а необхідний обсяг окатишів для завезення до порту в грудні становить 110 тис. тонн. 13 листопада комбінат на грудень заявив основний план обсягом 200 тис. тонн для відвантаження окатишів на адресу МТП "Южний". Але станом на 5 грудня "Укрзалізниця" узгодила лише 7650 тонн.

Додатково в грудні ПГЗК дозаявив два плани загальним обсягом 102,480 тис. тонн, які ще не узгоджені. При цьому в "Укрзалізниці" (УЗ) станом на 5 грудня з'явилися додатково заявлені плани на російські транзитні вантажі обсягом 200 тис. тонн через порт "Южний" на грудень.

У ПГЗК закликають Мінінфраструктури визначитися - якому з перевезень віддати перевагу: транзитним вантажам або вантажам найбільшого експортера України - ПрАТ "Полтавський ГЗК".

Як повідомлялося, в листопаді в листі керівників Північного, Південного, Інгулецького, Центрального та Полтавського гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) на адресу Мінінфраструктури та Мінекономіки АТ "Укрзалізниця" збільшила транзит ЗРС з РФ на шкоду перевезенням аналогічної української продукції.

"Ми входимо до переліку основних клієнтів УЗ, перевезення продукції підприємств нашої галузі становлять 21% (70,2 млн тонн) від усього її вантажообігу (...) Останнім часом наші підприємства стикаються з великими труднощами при транспортуванні своїх вантажів до пунктів призначення, насамперед до морських портів. Починаючи з червня 2019 року спостерігається значне збільшення обсягів транзиту ЗРС російського виробництва через територію України", - зазначалося раніше в документі, копію якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Його автори зазначають, що транзит ЗРС російського виробництва рухається в напрямку портів Чорного моря, які можуть приймати судна вантажопідйомністю понад 200 тис. тонн (capesize) і мають критичне значення для українських гірників, металургів та енергетиків. За даними УЗ, у третьому кварталі 2019 року обсяги транзитних перевезень залізної руди, залізорудного концентрату й окатишів з РФ у напрямку припортових станцій зросли більше ніж на 113% порівняно з першим кварталом - з 803 тис. тонн до 1,710 млн тонн. При цьому, наголошується в листі, система тарифоутворення УЗ для транзитних вантажів побудована так, що збільшення обсягу транзитних перевезень призводить до двократного зниження тарифу ($/тонно-км), а потенційні втрати від такої політики сягають 1,2 млрд грн на рік.

Зазначалося також, що штучні обмеження УЗ на відправлення продукції вітчизняних підприємств призводять до зростання витрат вантажовласників на залучення вантажних вагонів, скорочення обсягів відвантаження і, відповідно, виручки, змушуючи накопичувати готову до відвантаження продукцію на складах.

Беручи до уваги ситуацію, що склалася, керівники ГЗК звернулися до глав обох міністерств із проханням негайно вирішити проблеми залізничних перевезень до портів, зокрема створити міжвідомчий штаб за участю Мінінфраструктури, Мінекономіки, представників ГМК, УЗ і портів ("Южний", "Чорноморськ") для оперативного вирішення питань логістики вантажів ГМК.

Крім того, автори листа вимагають переглянути політику надання спеціальних умов/знижок компаніям, які перевозять транзитні вантажі, пропонуючи поставити УЗ першочергове виконання заявок українських підприємств-експортерів у повному обсязі, а також налагодити щодобовий контроль за виконанням заявок на перевезення продукції українських ГЗК.

"Оскільки останні три місяці УЗ надавала пріоритет транзитним вантажам, одночасно втрачаючи можливість додатково заробляти на вищому тарифі українських експортерів, вважаємо справедливим обмежити транзит ЗРС російського виробництва на наступні три місяці (не більше ніж 300 тис. тонн/міс.), щоб вітчизняні підприємства змогли відвантажити всі накопичені на складах запаси", - йшлося в листі.

Його автори також запропонували призупинити дію наказу Мінінфраструктури від 27 травня 2013 року №316 "Про портові збори", згідно з яким надається 50-відкоткова знижка для транзитних вантажів російського виробництва.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА