08:30 08.12.2019

Продукції на понад 3 млрд грн реалізували підприємства космічної галузі України за 9 міс. 2019 року

2 хв читати
Продукції на понад 3 млрд грн реалізували підприємства космічної галузі України за 9 міс. 2019 року

За підсумками 9 місяців 2019 року підприємства, що входять до сфери управління Державного космічного агентства України (ДКАУ), випустили продукції на суму понад 3,046 млрд грн, реалізували продукції на суму понад 3 млрд грн і отримали майже 370млн грн чистого прибутку, повідомляє прес-служба Агентства.

Згідно з оприлюдненою на черговому засіданні Колегії ДКАУ інформації, за 9 міс. 2019 було здійснено 2 пуски ракетоносіїв (РН) "Антарес" (спільний проект з США), 2 пуски РН "Вега" (спільний проект з ЄС), поставки системи управління для забезпечення пілотованих місій на РН "Союз". Відправлений на космодром в США перший ступінь РН "Антарес", який стартуватиме в першому кварталі 2020 р.

"За 9 місяців нинішнього року підприємства галузі випустили продукції на суму понад 3046,4 мільйона гривень, реалізовано продукції на суму понад 3 мільярди гривень. Обсяги виробництва збільшилися на 9,3%", - йдеться в релізі за підсумками засідання.

Зокрема, збільшили обсяг товарного виробництва ДП "КБ "Південне"- на 19,4%, завод "Арсенал" - на 29%, КП СПБ "Арсенал"- на 204,9%, ДП "ВО "Київприлад" - на 88,9%.

"Експортовано продукції на 2,43 мільярда гривень (на 20% більше, ніж за відповідний період 2018 р). Частка експорту продукції в загальному обсязі реалізації становить 78,8%. Обсяги імпорту склали 3,1% від експорту. Тобто, галузь залишається експортно-орієнтованою. Підприємства отримали за 9 місяців 2019 р чистого прибутку 369,68 млн грн. Рентабельність їхньої діяльності склала 12%. Середній розмір номінальної заробітної плати по галузі збільшився у порівнянні з початком року на 5,8% і становить 9295,9 грн", - йдеться в повідомленні.

Згідно з релізом, під час виступу перед учасниками засідання, в.о. глави ДКАУ Володимир Міхеєв підкреслив, що "в третьому кварталі галузь працювала в екстремальному режимі".

"У першу чергу через мінімальне фінансування, відсутність державного замовлення на виробництво космічної техніки, не затвердженої досі космічної програми на 2020 рік. Однак, завдяки потужному інженерно-виробничому потенціалу і вмілому маркетингу, галузь працювала з прибутком, використовуючи можливості випуску продукції некосмічних напрямів", - наводить прес-служба Агентства слова Міхеєва.

Також під час засідання Колегії були заслухані звіти керівників підприємств про виконання контрактів за 9 місяців нинішнього року.

"Після обговорення питань порядку денного було прийнято рішення Колегії, спрямоване на подальше поліпшення роботи галузі та успішне завершення завдань 2019 року", - додали в прес-службі.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА