12:45 10.12.2019

Гарантована ціна газу для населення на I кв. 2020 року становитиме 5,5 тис. грн без ПДВ і тарифів на транспортування

2 хв читати
Гарантована ціна газу для населення на I кв. 2020 року становитиме 5,5 тис. грн без ПДВ і тарифів на транспортування

Гарантована ціна на природний газ для населення на перший квартал 2020 року становитиме 5,5 тис. грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів), повідомив директор інтегрованого газового бізнесу НАК "Нафтогаз України" Андрій Фаворов в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, гарантовану ціну визначено виходячи з ціни законтрактованого НАК обсягу 1 млрд куб. м газу з постачанням із 1 січня до 1 квітня 2020 року.

"Зафіксувавши фізичні обсяги і розуміючи, що необхідно запропонувати ринковий механізм для вирішення ринкової проблеми, ми зафіксували ціни за форвардними контрактами на весь перший квартал. Останні обсяги за форвардами зафіксовано 6 грудня. Ми не хотіли раніше оголошувати цю тему публічно, оскільки це досить серйозні обсяги, і вони могли зрушити ціну проти нас", - зазначив він.

Фаворов нагадав, що меморандум із МВФ зобов'язує Україну відмовитися від режиму PSO в частині ціноутворення з 1 січня 2020 року, водночас зобов'язання "Нафтогазу" постачати газ населенню і тепловикам зберігається до 1 травня 2020 року.

За його словами, "Нафтогаз" у процесі обговорень з урядом і МВФ запропонував варіант hedge-ціни (гарантованої - ІФ), оскільки за кризового сценарію, що включає переривання транзиту через ГТС України, ціна в Європі може перевищити 10 тис. грн за 1 тис. куб. м.

"Хто не хоче ризикувати і передбачати, яка ціна буде в першому кварталі, - ось вам інструмент для її фіксації. За дефолтом споживання кожного застраховано. Але будь-який клієнт, якщо він не згоден із нашою оцінкою цього ризику, має повне право натиснути в особистому кабінеті на кнопку і зберегти за собою право залишитися в місячному продукті постачання", - сказав Фаворов.

Як повідомлялося, Міністерство енергетики та захисту довкілля оприлюднило проект внесення змін до постанови про спецзобов’язання (ПСО, №867 від 19 жовтня 2018 року), згідно з якими НАК "Нафтогаз України" зможе продавати природний газ населенню і тепловикам протягом січня-квітня 2020 року за фіксованою ціною.

Згідно з документом, окрім одного місяця, коли ціна продажу НАК газу населенню і тепловикам не має перевищувати середню ціну для промисловості за передоплатою, вводиться період січень-квітень 2020 року з "гарантованою" ціною.

У разі незгоди побутових споживачів, виробників теплової енергії та релігійних організацій укладати договір із НАК на постачання газу за фіксованою ціною на зазначений період компанія здійснюватиме його продаж за щомісячними цінами, встановленими відповідно до ринкових умов.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Дефіцит потужності в енергосистемі зберігається п'ятий день поспіль - "Укренерго"

До Польщі з України прибув потяг із фурами - Укрзалізниця

Північ Донецької області тимчасово знеструмлено через спрацювання захисту на Слов'янській ТЕС

USDA підвищило прогноз експорту пшениці з України на 0,5 млн тонн і кукурудзи на 1 млн тонн

Угорські перевізники 11 грудня розпочнуть протест на кордоні біля ПП "Захонь-Чоп"

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на диспетчеризацію е/е в розмірі 104,57 грн/МВт-год

НКРЕКП встановила на 2024 р. тариф "Укренерго" на передачу е/е в розмірі 528,57 грн/МВт-год

В енергосистемі зберігається дефіцит електроенергії, необхідно зменшити споживання - Міненерго

Санкціям проти "Росатому" більше ніщо не перешкоджає, оскільки Україна позбавила його монополії на ринку палива - голова "Енергоатому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА